Home Kategorie Ludzie Jan Śpiewak napisał list do Krystyny Jandy. Padły w nim dwa słowa, których nie używają polskie elity: skrucha i przepraszam
7.93K

Jan Śpiewak napisał list do Krystyny Jandy. Padły w nim dwa słowa, których nie używają polskie elity: skrucha i przepraszam

Jan Śpiewak napisał list do Krystyny Jandy. Padły w nim dwa słowa, których nie używają polskie elity: skrucha i przepraszam

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Jan Śpiewak wydał list otwarty do Krystyny Jandy oraz pozostałych osób, które zostały zaszczepione poza kolejnością.

– „Czuje się Pani, żyjąc dzisiaj w Polsce – cytuję Pani słowa – jakby ktoś na Panią nasrał. Dzisiaj nasrała Pani na wszystkich Polaków. […] Mam nadzieję, że przez Pani działanie nikt nie umrze” – skomentował działania Krystyny Jandy Jan Śpiewak.

List został opublikowany na Facebooku wczoraj, 2 stycznia i odnosi się do afery szczepionkowej, do jakiej doszło na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W piśmie wyszczególniono postawę Krystyny Jandy, jednak wpis odnosi się do wszystkich celebrytów, którzy stawili się do zabiegu poza kolejką.

– „Przyjęła Pani dawkę szczepionki, która powinna była zostać przekazana lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, którzy na co dzień narażają swoje życie w walce z pandemią” – czytamy w liście otwartym.

Śpiewak deklaruje, że jego celem jest zmuszenie 18-stki wraz z opinią publiczną do przeproszenia i zadośćuczynienia ofiarom pandemii. Jako przykład podał podjęcie prac społecznych na rzecz ofiar kryzysu epidemicznego.

– „Szczepionka należała jej się tak, jak im te nagrody, cytując klasyka” – komentuje – „To działanie pokazuje mentalność polskich elit. To są elity kolonialne. Traktują ludzi, jak coś, co można wykorzystać” – dodaje Jan Śpiewak dla naszego portalu.

Według naszego rozmówcy, Krystyna Janda, Maria Seweryn, Leszek Miller i Andrzej Seweryn powinni czekać na swoją kolej, tak jak robią to medycy, nauczyciele, czy seniorzy.

– „Nie ma żadnych zdjęć, nagrań z tej akcji. Może to miałoby sens, gdyby nie fakt, że zapotrzebowanie medyków na szczepionki jest dużo większe, niż liczba dostępnych preparatów” – informuje nas Jan Śpiewak.

Autor listu otwartego otrzymywał wiadomości od pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy wciąż nie otrzymali swojej dawki. Są to między innymi lekarze, rezydenci i pielęgniarki.

– „To wygląda, jakby PiS wymyślił tą listę. Cały establishment III RP postanowił się skompromitować. Włącznie z szefem jednego z największych uniwersytetów” – ironizuje

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
Oferta zakończona!
Przegląd, skaling, polerowanie z fluoryzacją za 99,99 zł w Gabinecie Higieny Stomatologicznej w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz