Home Kategorie Ludzie Szokujące słowa Graneruda o polskich skoczkach. Kibicom opadły szczęki

Szokujące słowa Graneruda o polskich skoczkach. Kibicom opadły szczęki

Szokujące słowa Graneruda o polskich skoczkach. Kibicom opadły szczęki

Skoczkowie reprezentacji Polski zakończyli swój fenomenalny weekend. W piątek w Garmisch-Partenkirchen wygrał Dawid Kubacki, w niedzielę w Innsbrucku triumfował Kamil Stoch. Niektórym to nie pasuje.

W niedzielę w Innsbrucku Polacy zajęli dokładnie te same miejsca, ale pozamieniali je między sobą. Na Bergisel najlepszy był Stoch, trzeci Kubacki i czwarty Żyła. Słabszy występ w Austrii zaliczył Halvor Egner Granerud. Norweg zajął w Innsbrucku 15. miejsce i stracił na rzecz Polaka prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Graneruda wyprzedził także Kubacki.

Lider Pucharu Świata w niedzielę nie mógł poradzić sobie z porażką. W wywiadzie z norweską stacją TV2 nie przebierał w słowach na temat wydarzeń z Niemiec i Austrii. Otwarcie stwierdził, że Polscy skoczkowie ostatnie konkursy wygrali dzięki ogromnemu szczęściu.

– „Jakby to powiedzieć, czuję się, jakby warunki przez cały tydzień sprzyjały Polakom. To było okropnie irytujące ponownie widzieć zwycięskiego Kamila Stocha” – mówił Granerud po niedzielnym konkursie w Innsbrucku.

– „Polacy mieli zdecydowanie więcej szczęścia ode mnie, ale dzisiaj mieli go więcej także od Geigera, także… Tak. To znów „ten cały Innsbruck”, nieprawdaż?” – dodał wściekły skoczek, który nie ukrywa, że nie przepada za skocznią Bergisel. – „To dziura. No dobrze, może trochę przesadziłem. Ale nie jest to skocznia, która mnie faworyzuje” – stwierdził.

– „Kamil jest tak niestabilny, że powinno mi pójść dobrze. Ba, pójdzie mi dobrze. Uważam, że jeżeli będą równe warunki w Bischofshofen, to w każdym skoku mogę go przeskoczyć o dziesięć punktów. Polak nie skacze świetnie, on ma po prostu dobre wyniki” – stwoerdził Granerud w rozmowie z norweską telewizją.

Słowa sportowca, wzbudziły szok i wywołały prawdziwą burzę w świecie skoczków narciarskich.

– „Halvor nie powinien mówić, że Stoch nie skacze dobrze. W takiej sytuacji musisz nauczyć się pokory. Mówisz o czterokrotnym medaliście olimpijskim, który jest liderem turnieju. Niełatwo będzie odrobić te straty” – dodał Hilde.

Groupony na całe menu
Groupony na całe menu
6,00 zł
10,00 zł
Oferta zakończona!
Polska kuchnia: 7,50 zł za groupon wart 10 zł i więcej do wydania na całe menu w Bistro 14 w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz