Home Kategorie Życie Czeka nas zima stulecia i mróz. Nadchodzi wyż syberyjski
20.04K

Czeka nas zima stulecia i mróz. Nadchodzi wyż syberyjski

Czeka nas zima stulecia i mróz. Nadchodzi wyż syberyjski

Polska trafi pod wyż syberyjski, który sprawi, iż wiele osób przypomni sobie co to mróz. Synoptycy nie mają złudzeń, że prognoza pogody na najbliższe tygodnie niesie ze sobą spore zaskoczenie.

Spora część osób wątpiła w to, że w tym roku Polskę nawiedzi mróz, jednak za sprawą wyżu syberyjskiego mogą oni ze zdziwieniem stwierdzić, iż czas wyjąć grube kurtki. Prognoza pogody na najbliższe tygodnie będzie nieco bardziej zimowa niż w ostatnich dniach.

jednak Polska znajdzie się pod wpływem „bestii ze wschodu”, która dość mocno wpłynie na słupki wskazywane na naszych termometrach. Wiadomo również, gdzie należy spodziewać się opadów śniegu.

Trudno uwierzyć w to, jak wielki mróz w związku z pojawieniem się nad Polską wyżu syberyjskiego przewidują meteorolodzy z portalu mkWeather.com. Prognoza pogody na najbliższe tygodnie to zapowiedź prawdziwej zimy.

Połowa stycznia to czas, gdy najpierw mieszkańcy wschodniej części kraju, mogą spodziewać się znacznego spadku temperatur. Przewidywane wskazania termometrów mają oscylować wokół -16 stopni Celsjusza, jednak po tym, jak zimne i suche powietrze znad Azji rozgości się nad Europą, na południu Polski temperatura ma spaść nawet do -30 stopni Celsjusza. Takich temperatur nie mieliśmy od dawna.

To właśnie również na południu Polski prócz mrozu wyż syberyjski przynieść ma opady śniegu.

W bardzo krótkim czasie pokrywa śnieżna ma osiągnąć nawet 20 centymetrów, zatem warto pomyśleć o przygotowaniu się do tak nagłej zmiany aury

Synoptycy nie mają wątpliwości, że nie należy obawiać się tego, że mróz zostanie z nami na dłużej. Kiedy dotrze on do Polski w połowie stycznia, bardzo szybko przemieści się dalej, a wysokie minusowe temperatury pozostaną jedynie wspomnieniem. Nie zmienia to jednak faktu, że czeka nas kilka mroźnych dni.

Odpowiedzialny za tymczasowy mróz, wyż syberyjski to powietrze charakteryzujące się dużą suchością oraz niosące ze sobą spadek temperatur. Innymi słowy czeka nas zjawisko, które można porównać do arktycznego zimna.

W samym centrum wyżu, który w połowie stycznia zagości nad Polską temperatura oscyluje wokół – 40 stopni Celsjusza. Nieciekawie prawda?

 

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz