Home Kategorie Ludzie Matylda Damięcka odmówiła propozycji szczepienia. „Cierpliwie poczekam na swoją kolej”

Matylda Damięcka odmówiła propozycji szczepienia. „Cierpliwie poczekam na swoją kolej”

Matylda Damięcka odmówiła propozycji szczepienia. „Cierpliwie poczekam na swoją kolej”

Matylda Damięcka przyznała, że otrzymała propozycję zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, lecz odmówiła. Opisała to dokładnie w swoim wpisie na Facebooku.

Wciąż nie milkną echa afery, która wybuchła po upublicznieniu informacji na temat przedwczesnych szczepień przeciwko koronawirusowi, jakim poddać się miało kilkanaście znanych postaci polskiego życia publicznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Wśród „wybrańców” znaleźli się m.in. Leszek Miller, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, czy Krystyna Janda. Postaci te nie znajdowały się naturalnie w tzw. grupie „zero”, obejmującej osoby, które z racji wykonywanego zawodu, wyjątkowo narażone są na zakażenie się koronawirusem. Jednak to przecież gwiazdy, więc zasługują, prawda?

Wyjście informacji o „zaszczepionych gwiazdach” na światło dzienne wywołało prawdziwą burzę wśród opinii publicznej. Wielu zastanawiało się, czy możliwym jest, by reprezentanci kultury i polityki mogli wykorzystać swoje koneksje do wcześniejszego znalezienia się w kolejce. Głos w sprawie zabrał jeden z zainteresowanych, Leszek Miller.

– „Zapytałem się (WUM – przyp. red.), czy mogę z tego skorzystać, odpowiedź byłą pozytywna. Mam 75 lat, różne schorzenia i nadzwyczajnej w świecie boję się tego wirusa” – powiedział w TVN24 polityk. Propozycję otrzymała również Matylda Damięcka, jednak ona zachowała się przyzwoicie.

– „(…) dostałam propozycję zaszczepienia się na zasadzie w stylu: my Cię zaszczepimy a Ty w zamian wspomnisz o tym fakcie na ig, potencjalnie przyczyniając się tym do zwiększenia zastępów chętnych do tegoż procederu” – napisała Matylda Damięcka.

Aktorka przyznała, że nie zgodziła się – nie z powodu obawy przed ewentualnymi powikłaniami, lecz ze względu na fakt, że nie czuje się autorytetem medycznym, a dodatkowo jakiś czas temu przechodziła już zakażenie koronawirusem i jest w stanie poczekać cierpliwie na swoją kolej. To postawa niewątpliwie godna pochwały.

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
Oferta zakończona!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz