Home Kategorie News PILNE! Minister zapowiedział. Ten zakaz będzie zniesiony na ferie.
997

PILNE! Minister zapowiedział. Ten zakaz będzie zniesiony na ferie.

PILNE! Minister zapowiedział. Ten zakaz będzie zniesiony na ferie.

Rząd podał bardzo ważną informację na czas ferii. Zgodnie z zapowiedzią Adama Niedzielskiego, w trakcie przerwy zimowej dzieci będą mogły wychodzić z domu bez opieki.

Rząd zapowiada luzowanie obostrzeń. Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia, wśród zniesionych ograniczeń znaleźć ma się zakaz wychodzenia z domu dzieci bez opieki dorosłych w godzinach 8:00 – 16:00. Jak informuje Polsat, złagodzenie restrykcji może mieć miejsce w okresie ferii, padła też zapowiedź, że obowiązywać ma to od wtorku. Po 17 stycznia sytuacja może się jednak zmienić.

W ciągu najbliższych tygodni rząd podejmie decyzje o tym, czy obowiązujące restrykcje zostaną złagodzone po zakończeniu ferii. Już na czas zimowej przerwy minister zapowiedział jednak umożliwienie dzieciom wychodzenia z domów bez opieki. Szef resortu zdrowia podkreślił, że jeśli sytuacja epidemiczna polepszy się, zaproponowanie zostaną kolejne etapy luzowania obostrzeń. To bardzo ważna wiadomość dla wszystkich. Mimo iż hotele pozostają zamknięte, a więc typowe wyjazdy wypoczynkowe są nadal ograniczone, zniesienie zakazu daje nowe możliwości turystyczne.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News, polski rząd rozważa łagodzenie obostrzeń po feriach, co potwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

– „Jesteśmy w krytycznym okresie, który zdecyduje, czy po 17 stycznia będziemy mogli dokonać kroku idącego w kierunku poluzowania lub – jeżeli sytuacja się pogorszy – nawet przewidywany jest ewentualny wariant obostrzeń” – słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego cytuje serwis Polsat News.

Mimo iż po feriach być może część restrykcji będzie zniesiona, warto przypomnieć, że minister na antenie Radia Zet przyznał, że miejsca użytkowane przez turystów, jak np. lokale gastronomiczne, są na końcu listy odmrażania gospodarki. W podobnej sytuacji są siłownie i baseny.

Warto również wspomnieć, że do końca ferii nadal obowiązuje wiele restrykcji, które mocno ograniczą ruch turystyczny. Mimo iż przedsiębiorcy z rejonów górskich apelowali o złagodzenie obostrzeń na czas zimowej przerwy, wiele wskazuje na to, że tegoroczny sezon przyniesie wiele strat.

Do 17 stycznia zamknięte pozostają m.in. ośrodki narciarskie. Od 28 grudnia ze stoków korzystać mogą wyłącznie sportowcy, którzy trenują przed zawodami. Radykalnie ograniczono też działalność obiektów noclegowych, gdzie nie mogą zatrzymywać się już nawet ci podróżujący służbowo.

Co ciekawe, zamknięte pozostają nawet schroniska, co wywołało wiele kontrowersji zarówno wśród podróżnych, jak i pracowników. Wiele osób podkreśliło, że obiekty te niosą pomoc potrzebującym i nie pełnią takich samych funkcji jak hotele czy pensjonaty.

Do końca ferii ograniczona do wydawania zamówień na wynos i w opcji z dowozem pozostanie także działalność lokalów gastronomicznych. W obiektach noclegowych zakwaterować się mogą natomiast jedynie służby mundurowe, pacjenci szpitali specjalistycznych wraz z opiekunami oraz pracownicy medyczni.

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
71,20 zł
270,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz