Home Kategorie News Premier Boris Johnson ogłosił lockdown. Zakaz wychodzenia z domu.
31.35K

Premier Boris Johnson ogłosił lockdown. Zakaz wychodzenia z domu.

Premier Boris Johnson ogłosił lockdown. Zakaz wychodzenia z domu.

W Wielkiej Brytanii został ogłoszony lockdown w poniedziałek. Zaostrzone restrykcje obowiązują od dzisiaj. Premier Boris Johnson poinformował, że wstępnie o ich poluzowaniu można będzie mówić dopiero w połowie lutego.
Wielka Brytania została praktycznie zamknięta.

Brytyjski premier ogłosił w poniedziałek lockdown w całym kraju. Przywrócony ponownie zakaz wychodzenia z domów z wyjątkiem kilku wyszczególnionych przypadków. W odróżnieniu od poprzedniego lockdownu w listopadzie, od wtorku zamknięte będą także szkoły. Nadal działać jednak będą żłobki i przedszkola
Johnson nie powiedział, do kiedy obostrzenia będą obowiązywać, dał do zrozumienia jedynie, że ma nadzieję na ich poluzowanie w połowie lutego.

Do tego czasu  być może, uda się zaszczepić wszystkie osoby z pierwszych czterech priorytetowych grup: mieszkańcy i pracownicy domów opieki dla osób starszych, osoby w wieku ponad 70 lat, pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej, osoby chorujące przewlekle szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby.

„Jeśli uda nam się zaszczepić wszystkie te grupy, usuniemy ogromną liczbę ludzi z drogi wirusa. I oczywiście, to w końcu pozwoli nam znieść wiele ograniczeń, które cierpimy tak długo” – mówił premier.

Jak podano wcześniej w poniedziałek, w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii wykryto rekordową liczbę 58 784 nowych zakażeń koronawirusem. Poniedziałek jest siódmym kolejnym dniem, w którym dobowy bilans przekroczył 50 tysięcy.

Zamknięte zostaną wszystkie sklepy poza tymi, które sprzedają towary pierwszej potrzeby i wszystkie punkty usługowe z wyjątkiem niezbędnych. Puby, bary i restauracje, które już wcześniej zostały zamknięte, nadal mogą działać w systemie na wynos i z dostawą, ale nie jest dopuszczona sprzedaż alkoholu na wynos.
Ponadto zamknięte zostaną wszystkie obiekty sportowe na otwartym powietrzu, takie jak korty tenisowe czy pola golfowe. Wielka Brytania jest czwartym najbardziej dotkniętym epidemią krajem na świecie.

 

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
139,99 zł
300,00 zł
Oferta zakończona!
Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu Kobido od 139,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz