Home Kategorie Ludzie Co z powrotem dzieci do szkół? Minister Zdrowia powiedział kiedy poznamy decyzję.

Co z powrotem dzieci do szkół? Minister Zdrowia powiedział kiedy poznamy decyzję.

Co z powrotem dzieci do szkół? Minister Zdrowia powiedział kiedy poznamy decyzję.

W poniedziałek w całej Polsce rozpoczęły się ferie. Jednak czy po nich dzieci z najmłodszych klas wrócą do szkół? Już spieszymy wam z odpowiedzią na to pytanie.

O tej możliwości oraz o szczepionkach przeciwko COVID-19 w najnowszym wywiadzie mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. W rozmowie z RMF FM minister zdrowia tonował nastroje w stosunku do ponownego otwarcia edukacji. Wstępnie dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej miałyby wrócić do nich po feriach w poniedziałek 18 stycznia.

– “Myślę, że ta decyzja (ws. powrotu dzieci do szkół) zostanie podjęta najwcześniej za tydzień. Musimy popatrzeć, jaki jest efekt świąt i efekt sylwestra pod kątem zakażeń. Jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na poziomie 10 tysięcy, to pewnie dzieci z klas 1-3 wrócą do szkoły” – mówił Adam Niedzielski. Minister dodał, że zapewne “nie jest to dobra informacja, ponieważ wszyscy chcieliby poznać decyzję z wyprzedzeniem“.

Jednocześnie szef resortu zdrowia przekazał najnowsze dane dotyczące szczepień. – “Udało nam się przekroczyć liczbę 50 tys. zaszczepionych (pierwszą dawką – red.). Przez trzy dni wykonywaliśmy powyżej 10 tys. szczepień, jednego dnia udało się nawet przekroczyć 20 tys. Ten potencjał nie jest wykorzystywany” – dodał Niedzielski.

Były szef Narodowego Funduszu Zdrowia odniósł się także do sposobów obchodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

– “To są kompletne opary absurdu. Poziom wymyślania sposobów obchodzenia regulacji mających chronić nasze zdrowie i życie jest porażający. Rano rozmawiałem z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Mówił mi, że w jednym mieście do uruchomienia lodowiska otworzono na środku tafli kwiaciarnię. Naprawdę nie wiem, gdzie są granice abstrakcji” – oznajmił Adam Niedzielski,

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz