Home Kategorie Ludzie Tadeusz Rydzyk błaga o pomoc. Nawiązał do Sądu Ostatecznego.

Tadeusz Rydzyk błaga o pomoc. Nawiązał do Sądu Ostatecznego.

Tadeusz Rydzyk błaga o pomoc. Nawiązał do Sądu Ostatecznego.

Tadeusz Rydzyk prosi o pomoc dla toruńskich mediów. „Pragniemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków Ojczyzny” – twierdzi ojciec dyrektor.

Kwestia pieniędzy dość często pojawia się w wystąpieniach ojca Rydzyka. Nie inaczej było i tym razem. Za pośrednictwem swoich mediów redemptorysta zaapelował o przekazanie 1% podatku.

Najsłynniejszy polski duchowny przypomina słynne powiedzenie, według którego znaczenie środków inwestowanych w młode pokolenie jest nie do przecenienia.

– „Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć i więcej lat – sadzi las, a daleko w przyszłość – dobrze kształtuje, formuje dzieci i młodzież” – wskazuje ojciec Rydzyk, cytowany przez radiomaryja.pl.

Później przechodzi do misji Radia Maryja. Ojciec dyrektor zaznacza, że jego organizacje chcą „formować po polsku i katolicku dla Pana Boga, rodziny, Ojczyzny, ludzi – dzieci i młodzież”.

W apelu Tadeusz Rydzyk zaznacza, że początkowe miesiące tego roku umożliwiają pomoc organizacjom pożytku publicznego. Duchowny zapewnia, że przez oddanie 1% podatku nic nie tracimy. Później wymienia inicjatywy Fundacji Nasza Przyszłość.

– „Zorganizowaliśmy dotąd – cieszące się wielkim powodzeniem – warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Współfinansujemy badania naukowe Instytutu Pamięć i Tożsamość. Na ukończeniu jest już drugi profesjonalny film, tym razem „Nędzarz i Madame”. Organizujemy koncerty religijno-patriotyczne dla dzieci i młodzieży, a także animujemy współpracę młodzieży z różnymi domami seniorów.”

Rydzyk mówi też o stażach i praktykach dla studentów, które oferuje słynna Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także rozdanie kilkuset tysięcy książek, które „pomagają w formacji dzieci i młodzieży”.

Duchowny wspomina też o planach na przyszłość. Chce „dotrzeć do najodleglejszych zakątków Ojczyzny”. Dodaje też, że mimo iż osoby prowadzące jednoosobowe firmy mogą przekazać 1% swojego podatku do końca stycznia. Reszta ma czas do końca kwietnia.

– „Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji” – zwraca uwagę Tadeusz Rydzyk.

Na sam koniec wspomina o Sądzie Ostatecznym.

– „Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość, wpisując w rozliczeniu podatkowym numer KRS: 0000091141.”

Źródło: radiomaryja.pl

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
143,20 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz