Home Kategorie Życie Nie chcą szczepionek, bo „jedynym Panem życia i śmierci jest Jezus Chrystus”. Napisali list do prezydenta.

Nie chcą szczepionek, bo „jedynym Panem życia i śmierci jest Jezus Chrystus”. Napisali list do prezydenta.

Nie chcą szczepionek, bo „jedynym Panem życia i śmierci jest Jezus Chrystus”. Napisali list do prezydenta.

List, który napisała pewna grupa katolików opublikowano m.in. na profilu ks. Romana Kneblewskiego. Apel tyczy się szczepionek na COVID-19.

Grupa wyraziła sprzeciw wobec programu szczepień przeciwko COVID-19. List z apelem skierowano do Andrzeja Dudy i Episkopatu Polski.

– „My katolicy – Polacy, synowie i córki Rzeczypospolitej Polskiej wyznajemy wiarę w Boga Ojca Wszechmogącego, który jest Panem naszego zdrowia i życia, doczesnego i wiecznego. Wierzymy w Boga Ojca Wszechmogącego, który jest Stworzycielem nieba i ziemi, od którego zależy nasz byt. Wierzymy w Jezusa Chrystusa Syna Jego Jedynego, Pana naszego, któremu poddajemy całkowite panowanie nad naszą wolą, umysłem, sercem, naszymi ciałami i duszami. Wierzymy w Ducha Św. i wyrzekamy się na zawsze, całkowicie i nieodwołalnie wszystkiego, co sprzeciwia się prawu Bożemu i ma choćby pozór zła” – można przeczytać w liście grupy wiernych.

Grupa katolików przekonuje, że jedynym panem życia i śmierci jest Jezus Chrystus i tylko on może decydować o ich zdrowiu. Wierni sprzeciwiają się też promocji szczepień przeciwko COVID-19. Słowa autorów listu wywołały spore poruszenie.

– „Wierzymy, że jest On naszym najlepszym Lekarzem, który lecząc ciała leczy przede wszystkim nasze dusze. Zdecydowanie i zgodnie z naszymi sumieniami sprzeciwiamy się propagowaniu szczepionek, których producenci nie informują o ich rzeczywistym składzie. Wokół reklamowanych szczepionek powstało bowiem tak dużo zamętu, że mamy podstawy wątpić w ich etyczność i skuteczność leczniczą” – kontynuują autorzy dokumentu.

Autorzy listu przedstawiają też argumenty przeciwko programowi szczepień. Wierni sugerują m.in., że szczepionki na koronawirusa powstały z „użyciem linii komórkowych dzieci abortowanych”.

To oczywiście nie jest oficjalne stanowisko Kościoła, który nie ma zamiaru występować przeciwko idei szczepień na koronawirusa. Prymas Polski abp Wojciech Polak zapowiedział, że zaszczepi się na COVID-19.

– „Oczywiście każdy podejmie decyzję w sposób wolny i odpowiedzialny. Ja się zaszczepię w trosce o zdrowie własne i innych” – zadeklarował duchowny.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w Polsce ruszyły 27 grudnia 2020 roku. Jako pierwsza zaszczepiła się Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka ze szpitala MSWiA w Warszawie.

Źródło: radiozet.pl

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
71,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia A. Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz