Home Kategorie News To już pewne: Lockdown zostanie przedłużony do końca stycznia w Niemczech!
18.38K

To już pewne: Lockdown zostanie przedłużony do końca stycznia w Niemczech!

To już pewne: Lockdown zostanie przedłużony do końca stycznia w Niemczech!

Według niedawno ujawnionych informacji, okazuje się, że lockdown zostanie przedłużony, aż do 31 stycznia. Sytuacja jest na tyle poważna, że trzeba ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

– “Niemiecki rząd oraz 16 krajów związkowych wyraziło zgodę na przedłużenie lockdownu w kraju do 31 stycznia” – poinformował “Bild”, nie podając źródła informacji. Celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19.

Premierzy Bawarii, Saksonii i Turyngii – Markus Soeder, Michael Kretschmer i Bodo Ramelow, których kraje związkowe zgłaszają obecnie szczególnie wysoką liczbę nowych infekcji, zdecydowanie opowiadają się za przedłużeniem lockdownu do końca miesiąca. Premier Bawarii Marcus Soeder ogłosił to już w niedzielny wieczór w programie “Bild live”. Niestety nie powiedział, co stanie się po 31 stycznia.

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn sceptycznie odnosi się do możliwości otwarcia szkół i przedszkoli w połowie stycznia, do czego wzywa minister edukacji i kultury Badenii-Wirtembergii Susanne Eisenmann. – “Lepiej o tydzień za długo niż o tydzień za krótko” – powiedział Spahn o restrykcjach dotyczących edukacji podczas konferencji prasowej w ubiegłą środę.

Agencja Reutera dotarła z kolei do rządowego źródła, które przekazało, że wszystkie kraje związkowe z wyjątkiem dwóch popierają przedłużenie lockdownu do 31 stycznia.

Obecnie w Niemczech obowiązuje twardy lockdown – władze zakazały opuszczania domów bez konieczności. Otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić pracę w trybie zdalnym. Innymi słowy, jest źle.

Spahn ocenił w minioną środę, że restrykcje epidemiczne muszą zostać przynajmniej częściowo przedłużone w całym kraju, i podkreślił, że śmiertelność z powodu Covid-19 jest wysoka. – “Nie wyobrażam sobie, jak w tej sytuacji mielibyśmy wrócić do trybu sprzed blokady” – mówił. Ma racje, zwłaszcza, że akcja szczepień okazała się w Niemczech, kompletną klapą.

– “Niemieckie ministerstwo zdrowia zwróciło się do ekspertów o radę w sprawie opóźnienia podawania drugiej dawki szczepionki Pfizer/BioNTech przeciwko Covid-19” – informuje agencja Reutera, która dotarła do potwierdzającego to dokumentu.

W poniedziałek Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI) poinformował, że w ciągu ubiegłej doby potwierdzono w Niemczech 9847 przypadków zakażenia koronawirusem i 302 zgony.

Łączna liczba zakażonych od początku pandemii zwiększyła się do 1 775 513, a zmarłych do 34 574. Trudno więc się dziwić, że Niemcy tak reagują.

Depilacja laserem diodowym
Depilacja laserem diodowym
299,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Depilacja laserem diodowym od 299,99 zł w salonie Dermatis w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz