Home Kategorie News Rząd już podjął decyzję. Wszystko zacznie się 25 stycznia, a dotyczyć będzie seniorów.
26.07K

Rząd już podjął decyzję. Wszystko zacznie się 25 stycznia, a dotyczyć będzie seniorów.

Rząd już podjął decyzję. Wszystko zacznie się 25 stycznia, a dotyczyć będzie seniorów.

Właśnie zapadła decyzja, na którą z pewnością czekało wielu. Minister zdrowia i szef KPRM Michał Dworczyk przekazali, że szczepienia pierwszej grupy mają ruszyć 25 stycznia.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Michał Dworczyk podkreślił, że Narodowy Program Szczepień jest teraz priorytetowy dla rządu. – “Powinien być realizowany ponad podziałami i nie powinniśmy wykorzystywać go do różnego rodzaju przepychanek politycznych” – dodał.

27 grudnia ruszyły pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19. Na początku szczepiono tzw. grupę zero, czyli lekarzy, lekarki, pielęgniarki i cały personel medyczny.

Od tamtej pory wiele Polek i Polaków zastanawiało się, kiedy rząd ogłosi terminy kolejnych grup. Wiadomo było tylko tyle, że po lekarzach szczepionkę będą mogli otrzymać seniorzy, nauczyciele i służby mundurowe.

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia i szef KPRM zapowiedzieli, że szczepienia kolejnych grup mają ruszyć 25 stycznia i rozpoczną się od seniorów w wieku 70 plus. Zapisy wystartują już 15 stycznia.

Minister Dworczyk wyraził też przekonanie, że podczas realizacji programu szczepień „na pewno zdarzy się niejedna wpadka, niejedna pomyłka i błąd”. Powiedział, że tak się dzieje wszędzie, na całym świecie, a na poparcie swoich słów przytoczył kilka cytatów z zagranicznej. Powinniśmy więc się tego spodziewać. Miejmy jednak nadzieje, że nie  będzie tak źle.

Dworczyka pytano również o zakup dodatkowych szczepionek. Stwierdził on jednak, że to bardzo delikatna sprawa.

– “Dlaczego delikatny? Dlatego, że — co też na poziomie politycznym było podkreślone — szczepionki zostały zakupione w ramach pewnego mechanizmu unijnego. Ale, niestety, liczyliśmy, że tych szczepionek będzie więcej i będzie szybciej” – mówił.

– “Dzisiaj wygląda to tak, jak wygląda, dlatego niektóre kraje — i do tych krajów również należy Polska — zaczęły rozmawiać bezpośrednio z producentami na temat możliwości zakupu dodatkowych szczepionek” – dodaje.

 

Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań markerów nowotworowych od 99,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
19
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz