Home Kategorie News Rząd już podjął decyzję. Wszystko zacznie się 25 stycznia, a dotyczyć będzie seniorów.
26.15K

Rząd już podjął decyzję. Wszystko zacznie się 25 stycznia, a dotyczyć będzie seniorów.

Rząd już podjął decyzję. Wszystko zacznie się 25 stycznia, a dotyczyć będzie seniorów.

Właśnie zapadła decyzja, na którą z pewnością czekało wielu. Minister zdrowia i szef KPRM Michał Dworczyk przekazali, że szczepienia pierwszej grupy mają ruszyć 25 stycznia.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Michał Dworczyk podkreślił, że Narodowy Program Szczepień jest teraz priorytetowy dla rządu. – „Powinien być realizowany ponad podziałami i nie powinniśmy wykorzystywać go do różnego rodzaju przepychanek politycznych” – dodał.

27 grudnia ruszyły pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19. Na początku szczepiono tzw. grupę zero, czyli lekarzy, lekarki, pielęgniarki i cały personel medyczny.

Od tamtej pory wiele Polek i Polaków zastanawiało się, kiedy rząd ogłosi terminy kolejnych grup. Wiadomo było tylko tyle, że po lekarzach szczepionkę będą mogli otrzymać seniorzy, nauczyciele i służby mundurowe.

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia i szef KPRM zapowiedzieli, że szczepienia kolejnych grup mają ruszyć 25 stycznia i rozpoczną się od seniorów w wieku 70 plus. Zapisy wystartują już 15 stycznia.

Minister Dworczyk wyraził też przekonanie, że podczas realizacji programu szczepień „na pewno zdarzy się niejedna wpadka, niejedna pomyłka i błąd”. Powiedział, że tak się dzieje wszędzie, na całym świecie, a na poparcie swoich słów przytoczył kilka cytatów z zagranicznej. Powinniśmy więc się tego spodziewać. Miejmy jednak nadzieje, że nie  będzie tak źle.

Dworczyka pytano również o zakup dodatkowych szczepionek. Stwierdził on jednak, że to bardzo delikatna sprawa.

– „Dlaczego delikatny? Dlatego, że — co też na poziomie politycznym było podkreślone — szczepionki zostały zakupione w ramach pewnego mechanizmu unijnego. Ale, niestety, liczyliśmy, że tych szczepionek będzie więcej i będzie szybciej” – mówił.

– „Dzisiaj wygląda to tak, jak wygląda, dlatego niektóre kraje — i do tych krajów również należy Polska — zaczęły rozmawiać bezpośrednio z producentami na temat możliwości zakupu dodatkowych szczepionek” – dodaje.

 

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
19
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz