Home Kategorie Poruszające Przekazano smutną wiadomość o śmierci trzech pielęgniarek. To kolejne ofiary koronawirusa.

Przekazano smutną wiadomość o śmierci trzech pielęgniarek. To kolejne ofiary koronawirusa.

Przekazano smutną wiadomość o śmierci trzech pielęgniarek. To kolejne ofiary koronawirusa.

Wyjątkowo smutne informacje przekazała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy. Kolejne pielęgniarki odeszły w wyniku zakażenia się wirusem SARS-COV-2.

Pielęgniarki stoją na pierwszej linii frontu w walce z pandemią koronawirusa i są najbardziej narażone na bezpośredni kontakt z groźnym wirusem. Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy przekazała właśnie smutne informacje o śmierci kolejnych trzech pielęgniarek. Niestety przegrały one walkę z COVID.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy poinformowała dziś o śmierci kolejnych pielęgniarek z województwa kujawsko-pomorskiego. To 55-letnia Renata Nowińska z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, 54-letnia Barbara Chrzanowska z Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy, a także 51-letnia Katarzyna Krzymińska, pielęgniarka oddziałowa SOR z Nowego Szpitala w Świeciu.

To nie pierwsze ofiary pandemii koronawirusa wśród personelu medycznego. Niestety, ale wirus zbiera bardzo duże żniwo wśród lekarzy i pielęgniarek. Okazuje się, że pielęgniarki są grupą zawodową najbardziej narażoną na kontakt z groźnym wirusem. Jak podaje portal Onet, infekcja koronawirusem jest wykrywany u nich częściej niż m.in. u lekarzy czy ratowników medycznych.

O śmierci jednej ze stołecznych pielęgniarek poinformowała dzisiaj również Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.

– „Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dnia 31 grudnia 2020 r. zmarła nasza Koleżanka pielęgniarka – Ewa Chmielewska, lat 48. Pracowała w Narodowym Instytucie Geriatrii w Warszawie. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia” – przekazali przedstawiciele Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Dlatego też tak ważne jest to, żeby zostali jak najszybciej zaszczepieni.

 

 

Ozonowanie i przegląd klimatyzacji
Ozonowanie i przegląd klimatyzacji
29,99 zł
Oferta zakończona!
Serwis klimatyzacji: ozonowanie (29,99 zł) lub przegląd z nabiciem czynnika chłodzącego (od 79,99 zł) w Pel-Cars

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz