Home Kategorie Ludzie Ida Nowakowska mówi ile powinniśmy dać księdzu po kolędzie. Będziecie w szoku
43.28K

Ida Nowakowska mówi ile powinniśmy dać księdzu po kolędzie. Będziecie w szoku

Ida Nowakowska mówi ile powinniśmy dać księdzu po kolędzie. Będziecie w szoku

Gwiazda TVP nie kryje tego, że jest osobą głęboko wierzącą. Jakiś czas temu Ida Nowakowska o kolędzie wspomniała w jednym z wywiadów. Ile według niej należy włożyć do koperty?

Ida Nowakowska jest obecnie jedną z najjaśniejszych gwiazd TVP. Tancerka dała się poznać szerszej publiczności dzięki programowi „You Can Dance”. Obecnie widzowie mogą ją oglądać w roli prowadzącej podczas większych imprez i koncertów organizowanych przez telewizję publiczną.

Od 2015 roku jest w związku małżeńskim z Jackiem Herndonem. W wywiadach tancerka często podkreśla, że wiara w Boga, to najlepsze, co wydarzyło się w jej życiu. Nie kryje się też z tym w mediach społecznościowych.

W rozmowie z Faktem zdradziła, że obecnie skupia się na rozwoju duchowym i regularnie bierze udział w internetowych nabożeństwach:

– „Dawno nie miałam czasu na rozmyślania, na skupienie. A teraz mogę słuchać katechez. Codziennie jestem w internetowym kościele. W wielu kościołach podane są godziny wirtualnej mszy, w której można uczestniczyć na żywo. Wystarczy połączyć się przez komputer albo telefon komórkowy” – stwierdziła.

Nowakowska wyznała, że w obliczu aktualnych wydarzeń szczególnie często oddaje się modlitwie:

– „W tym szczególnym czasie dużo się modlę, szczególnie za chorych oraz tych, którzy zaangażowali się w pomoc im. Pracownicy służby zdrowia to bohaterowie, którzy są cały czas na posterunku” – mówi.

Zdaniem Nowakowskiej, ksiądz jest tylko człowiekiem, więc każdego duszpasterza należy oceniać indywidualnie. Jak przyznała w rozmowie z reporterem Wideoportalu, duchownych darzy dużym zaufaniem:

– „Często dzwonię do księży zaprzyjaźnionych i pytam, dlaczego tak jest w Kościele. Nie ukrywam, że miałam bardzo dużo takiego szczęścia, że poznałam super księży, takich do rany przyłóż, takich do których można zadzwonić i z nimi pogadać, jak właśnie się źle czujesz i oni powiedzą ci to, czego potrzebujesz właśnie usłyszeć. Albo, jeśli są takie rzeczy ciężkie, jeżeli chodzi o różne opinie związane z różnymi poglądami związanymi z Kościołem itd.” – dodaje celebrytka.

W trakcie tego samego wywiadu reporter nawiązał do sytuacji jednej z parafii, gdzie ksiądz w trakcie mszy wyczytał nazwiska wiernych, którzy nie przekazali datków pieniężnych podczas kolędy. Na pytanie o to ile należy dawać w kopertach, gwiazda odpowiedziała w ciekawy sposób:

– „Każdy powinien dawać, ile może, bez dwóch zdań. I też nie powinno się o tym mówić. Myślę, że to jest trochę dziwne, bo to stawia ludzi w niekomfortowej sytuacji, gdzie potem może boją się przyjść do kościoła. Tak nie powinno być, że boisz się, że ktoś cię wyczyta z listy, a po prostu może tych pieniędzy nie masz. Z tego, co znam tę historię, może to jest po prostu niewłaściwe zachowanie, ale podkreślam, musiałabym tam być, żeby mieć naprawdę opinię jakąkolwiek, taką prawdziwą o tym wydarzeniu.” – stwierdziła.

Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska
99,99 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na Zabieg na twarz w Jobre Anna Gładykowska

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
41
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz