Home Kategorie Poruszające Tragedia w Opolu. Winda spadła z 9 piętra. Ofiara wyła z bólu.

Tragedia w Opolu. Winda spadła z 9 piętra. Ofiara wyła z bólu.

W trakcie wymiany windy w wieżowcu przy ul. Hubala 17 w Opolu doszło do tragicznego wypadku. W czasie prac serwisowych kabina, na której leżał jeden z robotników, spadła z 9 piętra.

Do tego koszmarnego wypadku doszło w jednym z wieżowców na osiedlu ZWM przy ul. Hubala w Opolu. Około godziny 14, w trakcie wymiany windy, zerwała się stara kabina. Na jej dachu leżał serwisant.

Mężczyzna przeżył, ale został zakleszczony w poskręcanej, metalowej konstrukcji. Ostatecznie udało się go wyciągnąć przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

– „Dosłownie wył z bólu. Mam nadzieję, że przeżyje” – relacjonował świadek.

Wypadek potwierdziła mł. asp. Agnieszka Nierychała z policji w Opolu.

– „Jak wstępnie ustalili nasi policjanci, w trakcie prac związanych z demontażem windy, która zatrzymana była akurat na 9. piętrze, na parter spadł 26-letni pracownik firmy odpowiedzialnej za prace. Na szczęście mężczyzna był przytomny. Został przewieziony do szpitala. Wstępnie ustalono, że doznał urazów kończyn górnej i dolnej” – powiedziała.

Obecnie nie wiadomo jeszcze jak doszło do wypadku. Wiele wskazuje na to, że nie zadziałały hamulce awaryjne.

– „Na miejscu cały czas pracują policjanci, a o zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy. Teraz będziemy dokładnie wyjaśniać okoliczności całego zdarzenia” – podkreśla rzeczniczka opolskiej policji.

Radio Opole poinformowało, że windę naprawiało dwóch pracowników. Gdy ta zaczęła spadać, jeden z nich zdążył chwycić się elementów konstrukcji szybu, dzięki czemu nie spadł.

Źródło: fakt.pl

Gładkie ciało
Gładkie ciało
35,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja woskiem wybranych partii ciała od 35,99 zł w Beauty Face (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz