Home Kategorie Życie Do prokuratury trafiło zawiadomienie ws. Sylwestra Marzeń. TVP ma kłopoty?

Do prokuratury trafiło zawiadomienie ws. Sylwestra Marzeń. TVP ma kłopoty?

Do prokuratury trafiło zawiadomienie ws. Sylwestra Marzeń. TVP ma kłopoty?

Przedstawiciele TVP będą odpowiadać przed organami ścigania? Posłowie PO poinformowali o złożeniu oficjalnego zawiadomienia w sprawie Sylwestra Marzeń.

– “Zgodnie z zapowiedzią złożyliśmy dzisiaj z Januszem Cichoniem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z organizacją »Sylwestra Marzeń«. Główny zarzut – art. 165 par. p. 1 KK – sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób” – czytamy we wpisie posła Myrchy na Twitterze.

TVP, według polityka, mogło narazić zdrowie uczestników muzycznego przedsięwzięcia.

Artykuł 165 KK wyznacza sankcje za sprowadzenie niebezpieczeństwa na życie lub zdrowie wielu osób m.in. pod postacią zagrożenia epidemicznego. Władze TVP, zakładając, że mogły dopuścić się naruszeń, mogą usłyszeć wyrok ograniczenia lub pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Kontrowersje dookoła Sylwestra Marzeń wynikają m.in. ze skali przedsięwzięcia. Jak informował Kurski, na scenie, ale też pod nią, przebywało 300 tancerzy i statystów. Prezes TVP zapewniał jednak, że każdy z uczestników miał być przebadany na obecność koronawirusa przed rozpoczęciem zabawy.

Poinformowano też o obowiązku noszenia maseczek oraz utrzymywania społecznego dystansu. Ze zdjęć, które pojawiły się w sieci wynika jednak, że nie wszyscy stosowali się do zaleceń.

Co więcej, Zjednoczona Prawica poprzez liczne obostrzenia zakazała prowadzenia imprez czy wydarzeń kulturalnych. Pracownicy TVP zapewniali, że każdy z obecnych w Ostródzie realizował swoje obowiązki zawodowe.

Jeszcze 1 stycznia Arkadiusz Myrcha zawnioskował do Centrum Informacji TVP o udostępnienie kosztów oraz źródeł finansowania “Sylwestra Marzeń”. Przedstawił następujące pytania.

  • Jaki był całościowy koszt tego wydarzenia poniesiony przez spółkę?
  • Czy Impreza miała zewnętrzne źródła finansowania?
  • Jakie dochody przyniosły spółce komercyjne reklamy emitowane bezpośrednio przed, w trakcie i bezpośrednio po zakończeniu transmisji?
  • Czy spółka uzyskała zgody od właściwych organów administracji publicznej do organizacji takiej imprezy? Czy spółka lub jakikolwiek inny podmiot wypłacała honoraria dla statystów z tytułu uczestnictwa w imprezie w charakterze widowni? Jeżeli tak, to jaka to była łączna kwota?

Prokuratura ma miesiąc na podjęcie decyzji o wszczęciu śledztwa. Centrum Informacji TVP ma z kolei dwa tygodnie, aby ustosunkować się do wniosku Arkadiusza Myrchy.

Źródło: wtv.pl

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
149,99 zł
600,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi za 149,99 zł w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy (zamiast 600 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz