Home Kategorie Porady Zrobiła ciekawy eksperyment. Czy da się przeżyć przez 5 dni, wydając na jedzenie raptem 50 złotych?

Zrobiła ciekawy eksperyment. Czy da się przeżyć przez 5 dni, wydając na jedzenie raptem 50 złotych?

Zrobiła ciekawy eksperyment. Czy da się przeżyć przez 5 dni, wydając na jedzenie raptem 50 złotych?

Pieniądze potrzebne na wyżywienie jednego człowieka przez 5 dni nie należą do małych biorąc pod uwagę ceny podstawowych produktów spożywczych. Co jednak, kiedy nasz budżet jest mocno ograniczony?

Pewna dziennikarka postanowiła sprawdzić, czy 50 złotych wystarczy, aby przeżyć niecały tydzień. Okazuje się, że jest to możliwe. Rzecz w tym, że jakość życia w takim przypadku, pozostawia naprawdę sporo do życzenia.

Pieniądze potrzebne na 5 dni odżywiania się w różnorodny, zdrowy i smaczny sposób są znacznie większe, niż 50 złotych. Wyniki są dość zaskakujące, ponieważ dziennikarka zdołała zrobić takie zakupy, które pozwoliły jej normalnie funkcjonować i nie być głodną. Niestety, problem pojawił się w momencie, kiedy przyszła ochota na różnorodność. Budżet na to zwyczajnie nie pozwala.

Jako miejsce do zaopatrzenia się w produkty wybrała Biedronkę – dyskont ten słynie z niskich cen i częstych promocji. Na poniższe produkty, które wypisane zostały w jej artykule, wydała 43,39 złotych i zostało jej jeszcze 6,61 złotych w zapasie. Tak prezentuje się koszyk, z którym rozpoczęła eksperyment:

 • chleb słonecznikowy
 • 3 banany
 • 2 jabłka
 • 2 pomidory
 • płatki owsiane
 • makaron pełnoziarnisty
 • hummus
 • pierogi z kapustą i grzybami
 • puszkę tuńczyka w oleju
 • 10 jajek
 • warzywa na patelnię po włosku
 • mieszankę chińską (mrożoną)

Oczywiście wykorzystała również produkty, które miała już w domu i które nie wliczają się w koszty jak np. olej czy przyprawy. Jednak to normalne, tego typu rzeczy kupione raz, starczą na relatywnie długo i każdy ma jakiś ich zapas.

Przez pierwsze dwa dni nie miała żadnych problemów. Pierwszego dnia na śniadanie jadła owsiankę z owocami, na obiad makaron z chińską mieszanką i hummusem, a na kolację kanapki z hummusem i jajkiem sadzonym. Drugiego śniadanie wyglądało tak samo, na obiad zjadła pierogi z kapustą i grzybami, a także warzywami na patelnie. Kolacja wyglądała dokładnie tak samo, jak dzień wcześniej.

Dzień trzeci jest początkiem kryzysu – na myśl o owsiance odechciewa jej się jeść i trudno się dziwić.

Zasadniczo z każdym kolejnym dniem było coraz gorzej. Organizm miał  dość tego, że musiał dzień w dzień spożywać dokładnie te same posiłki. Nie zmienia to jednak faktu, że rzeczywiście da się przeżyć 5 dni za 50 złotych. Jest to jednak marna egzystencja. A teraz wyobraźcie sobie, że wiele osób musi przeżyć za znacznie mniej.

Źródło: smakosze.pl

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
103,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz