Home Kategorie Życie Ksiądz przedstawił „kolędowy cennik”, a wypisane w nim stawki zwalają z nóg
27.49K

Ksiądz przedstawił „kolędowy cennik”, a wypisane w nim stawki zwalają z nóg

Ksiądz przedstawił „kolędowy cennik”, a wypisane w nim stawki zwalają z nóg

Ksiądz nie zrezygnował z tradycyjnych wizyt duszpasterskich w domach wiernych i zamieścił cennik za kolędę na stronie internetowej parafii. Sprawa została zgłoszona do kurii.

Ksiądz jednej z polskich parafii poinformował wiernych o tym, ile pieniędzy powinni przygotować, jeśli chcą przyjąć w tym roku kolędę. Mieszkańcy byli zaskoczeni jego zachowaniem, a sprawa szybko trafiła do kurii.

W tym roku z powodu zagrożenia epidemicznego wiele parafii w Polsce ze względów bezpieczeństwa całkowicie zrezygnowało z kolęd czyli wizyt duszpasterskich w domach wiernych, które tradycyjnie odbywają się w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie na Mazowszu postanowił nie tylko nie rezygnować w tym roku z tradycyjnych wizyt duszpasterskich w domach swoich wiernych, ale również opracował specjalny cennik tegorocznej kolędy. Cennik, który rzeczywiście potrafi zwalić z nóg każdego wiernego.

Według wytycznych, opracowanych przez księdza z Krajkowa, osoby samotne powinny przekazać na rzecz parafii 100 złotych, a rodziny 200 złotych. Z kolei wizyty duszpasterskie miały się odbywać, ale na innych zasadach, niż dotychczas. Ksiądz zapowiedział też, że będzie odwiedzał tylko te domy, do których go zaproszono.

Sprawa szybko została zgłoszona do Kurii Diecezjalnej w Płocku. Jak poinformowała rzeczniczka kurii, ksiądz z Krajkowa po rozmowie ze zwierzchnikami wycofał się ze swojej inicjatywy.

– „Uprzejmie informuję, że odbyła się rozmowa z ks. proboszczem. Przyznał on, że jego wpis na stronie internetowej parafii, dotyczący wysokości ofiary kolędowej, jest niestosowny. Zobowiązał się, że skoryguje tę informację i przeprosi parafian” – przekazała rzeczniczka płockiej kurii Elżbieta Grzybowska.

Proboszcz przeprosił parafian poprzez stronę internetową:

– „Przepraszam za wcześnie sugestie finansowe. MEA CULPA” – napisał proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie na jej stronie internetowej. Kto wie, może się czegoś nauczy?

Źródło: pikio.pl

Odchudzający masaż BOA
Odchudzający masaż BOA
49,99 zł
72,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż BOA – drenaż limfatyczny od 49,99 zł w Vitalift (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
31

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz