Home Kategorie Ludzie Lekarz przedstawił niezwykle smutną prawdę o zarażonych Polakach. „Jesteśmy mistrzami w oszukiwaniu samych siebie”

Lekarz przedstawił niezwykle smutną prawdę o zarażonych Polakach. „Jesteśmy mistrzami w oszukiwaniu samych siebie”

Lekarz przedstawił niezwykle smutną prawdę o zarażonych Polakach. „Jesteśmy mistrzami w oszukiwaniu samych siebie”

Doktor Michał Sutkowski skomentował dane przekazane przez Ministerstwo Zdrowia które wskazują, że w Polsce ponownie nastąpił nagły wzrost zakażeń koronawirusem. Uważa, że winni są obywatele.

Doktor Michał Sutkowski podkreślił, że Polacy są „mistrzami w oszukiwaniu samych siebie”. Specjalista nie ma wątpliwości, że ponowny nagły wzrost wykrytych przypadków COVID-19 na terenie naszego kraju to efekt ignorowania reżimu sanitarnego w okresie świątecznym.

W środę 6 stycznia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 14 151 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz śmierci 553 zainfekowanych nim pacjentów. Statystyki te wzbudziły spore poruszenie wśród Polaków, ponieważ przez ostatnie tygodnie w Polsce notowano znacznie mniej przypadków. Ludzie więc znów zaczynają się niepokoić. Nie ze względu na chorobę lecz potencjalne obostrzenia.

Dr Michał Sutkowski skomentował dane przekazane przez resort zdrowia i jasno wskazał, że tak nagły wzrost zakażeń to efekt zachowania Polaków w czasie świąt i okresu okołoświątecznego.

– „W statystyce wychodzą nam święta i okres okołoświąteczny. Siedzieliśmy w domach, ale nie swoich i spotkaliśmy się z rodziną, ale odległą. Jesteśmy mistrzami świata w oszukiwaniu samych siebie” – podkreślił ekspert, cytowany na łamach portalu polsatnews.pl.

Ja stwierdził lekarz, zachowanie Polaków to „mistrzostwo ściemy i kamuflażu”. Według specjalisty, wiele osób w kraju nauczyło się omijać przepisy i zalecenia, a przy okazji unikać kar, dlatego zupełnie nie czują się odpowiedzialni za to, co robią. Nie widzą, że to właśnie ich działania, są tutaj największym problemem.

– „Ile osób ma umierać, by zrobiło to na niektórych wrażenie?” – pytał oburzony lekarz?

Michał Sutkowski odniósł się również do doniesień o kolejnej szczepionce przeciwko COVID-19, która ma zostać dopuszczona do użytku przez Europejską Agencję Leków.

– „Co z tego, że tych szczepionek będzie dwie, trzy czy nawet piętnaście za chwilę i będą one leżały w mniejszym lub większym lodzie, jeśli nie będziemy z nich korzystać. Dla wielu nie ma to znaczenia, a szkoda, bo to szczepionka nadziei i szansy. Niektórzy tego nie widzą” – zaznaczył dr Sutkowski. Zdecydowanie ma rację.

Źródło: pikio.pl

 

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
39,99 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
5 zabiegów wyszczuplających na wybranych urządzeniach za 49,99 zł w Studiu Sylwetka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
12
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz