Home Kategorie Życie Wpis TVP o zamieszkach w USA wywołał prawdziwą burzę w internecie

Wpis TVP o zamieszkach w USA wywołał prawdziwą burzę w internecie

Wpis TVP o zamieszkach w USA wywołał prawdziwą burzę w internecie

USA. „Zamieszki na Kapitolu. Część demonstrantów zaczęła zachowywać się na sali obrad jak polska opozycja” – taki wpis zamieścił na Twitterze portal telewizji publicznej. To szokujące.

Wpis na profilu tvp.info na Twitterze wywołał kontrowersje. Portal chciał nawiązać do manifestacji parlamentarzystów polskiej opozycji na sali plenarnej Sejmu. Tyle że w Waszyngtonie, w Kapitolu, dochodziło 6 stycznia 2021 roku do nieporównywalnie groźniejszych incydentów – m.in. z użyciem broni palnej.

Sam portal w tekście napisał: – „Demonstrujący zwolennicy prezydenta USA Donalda Trumpa wdarli się do sali obrad Izby Reprezentantów, w tym na mównicę, oraz do biura przewodniczącej tej izby Nancy Pelosi. Część z nich jest uzbrojona. Kongresmenów poproszono o założenie masek gazowych i położenie się na podłodze. Zgodnie z doniesieniami pod Kapitol zmierza Gwardia Narodowa” – więc to coś zupełnie innego, ale niesmak pozostał.

– „„Wstydu nie macie”, „Kompletne dno”, „Bagno głębokości 2 mld zł rocznie”” – m.in takie komentarze (było ich grubo ponad tysiąc) pojawiały się pod wpisem telewizji publicznej.

W końcu – po krytyce – zareagowało samo tvp.info. – „W nawiązaniu do pytań wyjaśniamy: szperanie w rzeczach posłów, rzucenie na ziemię @mareksuski, wzywanie do blokowania wyjazdu Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków, agresja fizyczna posła Lenza, blokowanie mównicy. To tylko część zachowań przedstawicieli opozycji” – napisało TVP na Twitterze.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz