Home Kategorie Zdrowie Nowy szczep koronawirusa dotarł z Wysp Brytyjskich na Słowację. “Rozprzestrzenia się wśród dzieci”

Nowy szczep koronawirusa dotarł z Wysp Brytyjskich na Słowację. “Rozprzestrzenia się wśród dzieci”

Nowy szczep koronawirusa dotarł z Wysp Brytyjskich na Słowację. “Rozprzestrzenia się wśród dzieci”

Na Słowacji potwierdzono zakażenia nowym szczepem koronawirusa B.1.1.7, który rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii. Stwierdzono go u zakażonych z powiatu Michalovce, na wschodzie Słowacji.

O wykryciu brytyjskiego nowego szczepu koronawirusa na Słowacji poinformował na swoim profilu na Facebooku minister zdrowia tego kraju Marek Krajčí. Został on wykryty w próbkach z powiatu Michalovce na wschodzie Słowacji, około 100 km od granicy z Polską i ok. 40 km od granicy z Ukrainą.

Jego obecność potwierdzili badacze ​​z Centrum Biomedycyny Słowackiej Akademii Nauk.

Eksperci już wcześniej zakładali, że nowy szczep koronawirusa jest na Słowacji. Wirusolog prof. Vladimír Krčméry stwierdził nawet, że to właśnie w tym kraju zatrzymuje się autobus z Anglii, mając na uwadze znaczną liczbę ludzi, którzy podróżują między oboma państwami.

W Austrii, gdzie również wykryto nowy szczep wirusa, potwierdzono go u pięciu osób, w tym u dwóch pochodzących ze Słowacji chłopców – w wieku dziewięciu i dziesięciu lat.

Biochemik Pavol Cekan, który prowadzi badania nad nowym szczepem koronawirusa, stwierdził, że na szczęście jego śmiertelność nie jest wyższa. – “Niestety, łatwiej rozprzestrzenia się wśród dzieci i osób poniżej 60. roku życia” – stwierdził Cekan. Tworzy to naprawdę sporo problemów. Jeżeli ten zmutowany COVID tak dobrze rozprzestrzenia się wśród dzieci, to to będzie dla nas niezwykle dotkliwe.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Deski kuchenne z grawerem
Deski kuchenne z grawerem
8,50 zł
45,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Dzień Babci i Dziadka: Personalizowana deska kuchenna z grawerem od 8,50 zł i więcej z unikalneprezenty.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz