Home Kategorie Zdrowie Rząd rozważa przedłużenie obostrzeń

Rząd rozważa przedłużenie obostrzeń

Rząd rozważa przedłużenie obostrzeń

– „Rząd myśli o przedłużeniu koronawirusowych ograniczeń. Częściowe znoszenie ich od 18 stycznia jest bardzo mało prawdopodobne. Takie przekonanie panuje teraz w rządzie” – informują dziennikarze RMF FM.

Według nieoficjalnych informacji obecne ograniczenia miałyby zostać przedłużone o tydzień lub dwa. Władze zastanawiają się nad przedłużeniem obowiązywania restrykcji, ponieważ liczba nowych zakażeń wciąż jest wysoka. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu patogenu u 14 151 osób, dziś u 12 054.

Rząd spodziewa się, że liczba wykrytych przypadków będzie rosła, bo w statystykach nie widać jeszcze w pełni skutków odwiedzania rodziny i znajomych w trakcie świąt i sylwestra. Do tej pory nie widać trzeciej fali pandemii.

O powrót najmłodszych uczniów był pytany w programie „Tłit” Wirtualnej Polski Piotr Müller. – „Tutaj byłbym bardziej wstrzemięźliwy co do stwierdzenia, że to jest wariant możliwy. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie oceniał informacje dot. liczby zachorowań z ostatnich dni, po Świętach Bożego Narodzenia i sylwestrze, i taka decyzja będzie podjęta dopiero po tych informacjach” – podkreślił rzecznik rządu.

– „Dodał, że nie jest „tak dużym optymistą” w kwestii powrotu dzieci do szkół 18 stycznia. Ale faktycznie, jeśli miałyby być decyzje podejmowane, to w pierwszej kolejności byłyby to klasy 1-3 (…). Spodziewam się, że ta decyzja zostanie ogłoszona najpóźniej w poniedziałek” – powiedział rzecznik rządu.

Zgodnie z decyzjami ogłoszonymi 17 grudnia przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Wszystko wskazuje na to, że obostrzenia się przedłużą.

Źródło: rmf24.pl

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
63,99 zł
79,99 zł
Oferta zakończona!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz