Home Kategorie Zdrowie Naukowcy przewidują stabilizację pandemii w Polsce. „Angielska mutacja jest już na pewno w naszym kraju”.
10.03K

Naukowcy przewidują stabilizację pandemii w Polsce. „Angielska mutacja jest już na pewno w naszym kraju”.

Naukowcy przewidują stabilizację pandemii w Polsce. „Angielska mutacja jest już na pewno w naszym kraju”.

Miało być coraz mniej nowych zakażeń, a będzie stabilizacja poziomu pandemii. Tak twierdzą naukowcy z Zespołu Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego z UW.

Naukowcy twierdzą, że wpływ na sytuację epidemiologiczną w kraju ma m.in. angielska mutacja koronawirusa, która jest bardziej zaraźliwa.

– „Jest już na pewno obecna jest w naszym kraju” – mówi RMF FM doktor Jakub Zieliński.

Badacze przewidują, że w najbliższym czasie zauważymy skutki dwóch zjawisk. Z jednej strony zadziałają ostatnie obostrzenia, tj. zamknięcie szkół, siłowni, hoteli i restauracji. Z drugiej zaś zaobserwujemy większą ilość zakażeń, która wynikać będzie ze świątecznych czy sylwestrowych spotkań, a przede wszystkim z pojawienia się w kraju przypadków angielskiej mutacji koronawirusa.

– „Ten kłopot jest taki, że nie wiemy jak to wygląda, bo w Polsce nie przeprowadza się badań genetycznych – to znaczy wykonuje się badania PCR, żeby sprawdzić czy mamy wirusa, ale nie wykonujemy badań genetycznych, żeby sprawdzić którą mutację ktoś ma” – ostrzega doktor Jakub Zieliński.

Od wykrycia pierwszego przypadku w Polsce, w marcu 2020, zdiagnozowano 1.356.882 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 30.241 osób.

Źródło: rmf24.pl

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
Oferta zakończona!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz