Home Kategorie Życie Jak Polacy chcą ominąć podatek cukrowy? Będą sprzedawać Colę jako odrdzewiacz

Jak Polacy chcą ominąć podatek cukrowy? Będą sprzedawać Colę jako odrdzewiacz

Jak Polacy chcą ominąć podatek cukrowy? Będą sprzedawać Colę jako odrdzewiacz

Wzrost cen coli i innych słodkich napojów po Nowym Roku nie spodobał się sporej grupie konsumentów. Dlatego też niektórzy kombinują w jaki sposób można obejść podatek cukrowy.

Podatek cukrowy uderzył w konsumentów, którzy muszą płacić za słodkie napoje typu cola nawet o 40 proc. więcej. Nie od dziś wiadomo jednak, że Polak potrafi, zwłaszcza jeśli chodzi o omijanie przepisów. Tak jest i tym razem.

Niektórzy z nich chcą sprowadzać colę z zagranicy jako środek odrdzewiający. Liczą, że w ten sposób uda im się ominąć dodatkową opłatę. Jak informuje Radio Zet, polscy producenci napojów nie chcą obchodzić podatku cukrowego, inaczej jest z kupującymi, którzy zamawiają colę z Czech jako środek odrdzewiający. Dzięki temu cena na butelce może spaść nawet o 2 złote.

Nie od dziś wiadomo, że cola bywa stosowana w pracach domowych i pomaga pozbyć się z różnych przedmiotów tlenku żelaza. Nigdy nie było to jednak główne przeznaczenie tego produktu. Można to jednak zmienić, nie sądzicie?

Obowiązujący od stycznia 2021 roku podatek cukrowy to opłata w wysokości 50 groszy za litr napoju z cukrem. Kwota jest wyższa, jeśli stężenie substancji słodzącej przekracza wyznaczony limit. – „Do produkcji napojów wykorzystujemy cukier o wartości 20 mln zł, a podatek odprowadzony od tej ilości będzie wynosił aż 150 mln zł” – mówił Jan Kolański, prezes firmy Colian, właściciela marki napojów gazowanych Hellena w rozmowie z money.pl.

Źródło: fakt.pl

Fotobrazy: różne formaty
Fotobrazy: różne formaty
20,00 zł
Oferta zakończona!
Od 18,90 zł: fotoobraz na płótnie z Twoim zdjęciem (formaty 30x40, 40x60 i więcej) z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz