Home Kategorie Życie Stoki zamknięte dla narciarzy ale sprytni Polacy znaleźli sposób…
3.89K

Stoki zamknięte dla narciarzy ale sprytni Polacy znaleźli sposób…

Stoki zamknięte dla narciarzy ale sprytni Polacy znaleźli sposób…

Ferie 2021 trwają od 4 stycznia. Rząd zdecydował, że w ich czasie zamknięte są stoki narciarskie i hotele. Znaleziono jednak sposób na rządowe obostrzenia.

Ferie 2021 trwają od 4 do 17 stycznia. Zgodnie z decyzją rządu, cała Polska ma wtedy ferie. Związane jest to z pandemią koronawirusa. To ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19.

Wytyczne rządu są jasne – zgodnie z rozporządzeniem od 28 grudnia do 17 stycznia stoki narciarskie są zamknięte. Jednak mimo to na stokach narciarskich gromadzą się tłumy ludzi. Tak jest w Koszałkowie-Wieżycy, gdzie setki osób zjeżdżają na sankach. Korzystają z dobrych warunków pogodowych i naśnieżonych stoków.

To jednak niezgodne z przepisami. -„Stoki narciarskie są zamknięte i nie można z nich korzystać bez względu na to, czy chodzi o narty, czy sanki” -powiedział stanowczo w jednym z wywiadów minister zdrowia Adam Niedzielski. Wygląda na to jednak, że ludzi to nie obchodzi.

Jak relacjonuje portal turystyka.wp.pl, 6 stycznia doskonale było to widać w Wieżycy w województwie pomorskim W okolicach stoku tworzyły się korki i trudno było znaleźć miejsce parkingowe.

Do Koszałkowa-Wieżycy okoliczni mieszkańcy i turyści zjeżdżają zawsze w wolne dni i weekendy, ale tym razem było ich znacznie więcej. Na Facebooku pojawiło się zaproszenie do korzystania ze stoku, więc ludzie przyjeżdżają.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Piękna skóra - 2 lokalizacje
Piękna skóra -  2 lokalizacje
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odmładzanie, oczyszczanie skóry lub leczenie trądziku i więcej od 39,99 zł w Miracle Med - 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz