Home Kategorie Zdrowie Przyjął szczepionkę na COVID-19 w polskim szpitalu. Zdradził całą prawdę
28.05K

Przyjął szczepionkę na COVID-19 w polskim szpitalu. Zdradził całą prawdę

Przyjął szczepionkę na COVID-19 w polskim szpitalu. Zdradził całą prawdę

Od 27 grudnia 2020 roku w Polsce realizowane są szczepienia przeciwko COVID-19. Student medycyny z Wrocławia, który zdecydował się przyjąć szczepionkę firmy Pfizer i BioNTech.

Pierwsza szczepionka przeciwko COVID-19 w Polsce została podana Alicji Jakubowskiej, naczelnej pielęgniarce szpitala MSWiA w Warszawie. Od tego czasu setki medyków z całego kraju przyjęło preparat opracowany przez firmę Pfizer i BioNTech.

W Polsce realizowany jest obecnie początkowy etap Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Jako pierwsi możliwość skorzystania ze szczepionki na koronawirusa zyskali pracownicy służby zdrowia oraz administracji placówek medycznych.

Antoni przyjął szczepienie przeciwko COVID-19 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w środę 6 stycznia 2021 rok. Na co dzień jest studentem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Postanowił podzielić się ciekawymi informacjami.

– „Na początku jest wizyta u lekarza, który pyta, czy występowały już reakcje alergiczne przy wcześniejszych szczepieniach, czy nie było objawów typu gorączka w ciągu ostatnich dni. No i jak nic z tego nie było, to daje on zgodę na szczepienie” – relacjonuje Antoni.

Według relacji studenta medycyny, lekarze w trakcie badania przed szczepieniem informują pacjentów również o możliwych objawach niepożądanych, które mogą pojawić się tuż po przyjęciu preparatu. Tak więc teoretycznie wszystko odbywa się zgodnie z procedurami.

Po wizycie u lekarza i uzyskaniu zgody na szczepienie Antoni został skierowany do osobnego gabinetu, gdzie szczepienie wykonały pielęgniarki. Po szczepieniu otrzymał on ulotkę ze wszystkimi, niezbędnymi informacjami.

– „Nie było kolejki. Ja po prostu wszedłem do gabinetu. Było dużo osób czekających przed gabinetem, ale to byli już ci zaszczepieni, którzy musieli odczekać 15 min po przyjęciu preparatu […] Pielęgniarki były bardzo dokładnie, mówiły kiedy ukłucie i że teraz podają szczepionkę. Potem dostałem wielką ulotkę z informacjami o tej szczepionce, co dokładnie zawiera, jakie są objawy niepożądane i z jaką częstotliwością występują” – tłumaczył nam student medycyny.

– „No i nic mnie nie bolało, teraz też nie boli. Świetnie się czuję. Nie mam żadnych objawów niepożądanych, a jestem alergikiem i nie brałem dziś leków od alergii, bo po prostu zapomniałem. No ale czuję się super, nie jestem osłabiony, nie boli mnie głowa i czekam na następna dawkę” – podkreślił 20-latek.

Źródło: pikio.pl

Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
49,99 zł
150,00 zł
Oferta zakończona!
Serwis klimatyzacji z odgrzybianiem, nabiciem czynnika i więcej od 49,99 zł w Top Gum Opony – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
45
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz