Home Kategorie Życie Ze słownika znikną wyrażenia „on” „ona”. Izba Reprezentantów zatwierdza neutralne płciowo terminy w swoim języku urzędowym

Ze słownika znikną wyrażenia „on” „ona”. Izba Reprezentantów zatwierdza neutralne płciowo terminy w swoim języku urzędowym

Ze słownika znikną wyrażenia „on” „ona”. Izba Reprezentantów zatwierdza neutralne płciowo terminy w swoim języku urzędowym

Zmiana Kodeksu Postępowania w Izbie Reprezentantów USA zamienia język płciowy na terminy, które są bardziej przyjazne środowisku LGBTQ+. To naprawdę szokujące na co zdecydowała się Izba Reprezentantów.

Izba Reprezentantów Nancy Pelosi, demokrata z Kalifornii i przewodniczący Komitetu Prawa James McGovern, demokrata z Massachusetts, przedstawili propozycję w piątek. Jest to pakiet „gruntownych” zmian zasad, które między innymi promują różnorodność i integrację na najwyższych szczeblach urzędowych.

Zmiana reguły nie zabrania używania języka płciowego w Izbie. Zamiast tego zmienia nazwę konkretnego, oficjalnego języka znajdującego się w regulaminie Izby. Oto słowa znajdujące się w różnych częściach kodeksu, które ulegną zmianie:

Termin marynarze zostanie zastąpiony określeniem osoba pracująca na morzu

Terminy dotyczące relacji rodzinnych – takie jak matka, ojciec, córka, syn, siostra i brat – zostaną zamienione na takie, jak rodzic, dziecko i rodzeństwo.

Wyrażenie „złóż rezygnację” zostanie zastąpione sformułowaniem „zrezygnuj”.

Wyrażenia „on lub ona służy” i „on lub ona posiada” zostaną zastąpione przez „odpowiednio członek, delegat lub rezydent komisarz” służy lub trzyma.

– „Jako przewodniczący Izby Reprezentantów mam przyjemność dołączyć do przewodniczącego Jima McGoverna we wprowadzeniu tego wizjonerskiego pakietu zasad, który odzwierciedla poglądy i wartości pełnej gamy naszej historycznie zróżnicowanej Demokratycznej większości” – powiedział Pelosi w oświadczeniu na temat wniosku. Zastanawiające może być to, po co takie kombinacje?

Źródło: https://www.mcclatchydc.com

Przegląd auta i więcej
Przegląd auta i więcej
29,99 zł
Oferta zakończona!
Przegląd ogólny auta (29,99 zł), geometria kół osi przedniej i więcej (49,99 zł) i inne w PHU DMD Mechanika Pojazdowa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz