Home Wideo Restauracja z Cieszyna otwarta pomimo zakazu. Właściciele nie boją się obostrzeń

Restauracja z Cieszyna otwarta pomimo zakazu. Właściciele nie boją się obostrzeń

Restauracja z Cieszyna otwarta pomimo zakazu. Właściciele nie boją się obostrzeń

Restauracja „U Trzech Braci” w Cieszynie została ponownie uruchomiona w piątek 8 stycznia, mimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce.

To wywołało natychmiastową reakcję policji i sanepidu. W niedzielę pod lokalem pojawiło się 10 radiowozów i 21 policjantów, którzy wylegitymowali 26 osób.

Lokal został ponownie otwarty mimo obostrzeń w piątek 8 stycznia. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem restauracje mogą serwować posiłki tylko na dowóz lub na wynos. Tymczasem „U Trzech Braci” praca stacjonarna wróciła na dobre. Ale nie na długo. Już w sobotę na miejscu pojawiła się policja i panie z sanepidu.

– „Spytały, czy zamkniemy lokal, oświadczyliśmy, że nie, to usłyszeliśmy, że one zamkną, ale nie powiedziały jak. Zapowiedziały jeszcze, że dostaniemy mandat w wysokości 500 zł i mamy się stawić w poniedziałek w sanepidzie. Panie były w towarzystwie policjantów, wraz z którymi odjechały potem nieoznakowanym samochodem. Nie czekając jednak do poniedziałku, tego samego dnia, dwie godziny później, około szesnastej wróciły. Był jednak u nas poseł Koperski, przedstawił się i prosił panie o wylegitymowanie się, na co panie obróciły się na pięcie i wyszły” – opowiada Tomasz Kwiek, współwłaściciel lokalu.

 

Restauratorzy uznali za wyrokiem WSA w Opolu. – „Upoważnienie ustawowe niespełniające wymogów art. 92 ust. 1 Konstytucji RP. Objęcie regulacjami rozporządzenia materii ustawowej, skutkujące naruszeniem podstawowych wolności i praw jednostki” – czytamy.

 

Restauracja „U Trzech Braci” zabezpiecza się przed ewentualnymi konsekwencjami. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, właściciele pozbyli się pieniędzy z firmowego konta, by sanepid nie mógł ściągnąć ewentualnych kar. Ruszyła również internetowa zbiórka na opłacenie mandatów. Uzbierano już  ponad 8 tys. złotych. „Jesteśmy pierwszą i jedyną otwartą restauracją w Cieszynie” – można przeczytać w opisie zbiórki.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/txkzrc

 

Źródło: se.pl/wp.pl/Gazeta Wyborcza

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
11,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
14,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na makijaż permanentny oczu i więcej w Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz