Home Kategorie Ludzie Kiedy otwarcie galerii handlowych? Gowin podaje możliwy termin

Kiedy otwarcie galerii handlowych? Gowin podaje możliwy termin

Kiedy otwarcie galerii handlowych? Gowin podaje możliwy termin

Wiceminister, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział, że będzie rekomendował, by „odmrozić” handel od 18 stycznia. Oby tak było.

– „Natomiast jeżeli chodzi o inne objęte obostrzeniami branże, dzisiaj byłoby za wcześnie na jakiekolwiek optymistyczne zapowiedzi” – zastrzegł. Zobaczymy jak to będzie.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od 28 grudnia zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Ograniczenia mają obowiązywać do 17 stycznia 2021 roku.

– „Chcielibyśmy ogół społeczeństwa, a zwłaszcza przedsiębiorców możliwie szybko poinformować o tym, czego należy spodziewać się po 17 stycznia i jestem przekonany, że na początku przyszłego tygodnia będziemy mieli gotowe propozycje” – wskazał wicepremier Gowin.

– „Moja rekomendacja będzie taka, by uwolnić ponownie handel od 18 stycznia. Natomiast jeżeli chodzi o inne objęte obostrzeniami branże, dzisiaj byłoby za wcześnie na jakiekolwiek optymistyczne zapowiedzi” – zastrzegł szef MRPiT.

Pytany o znoszenie innych ograniczeń, Gowin przytoczył słowa ministra edukacji. – „Mogę przywołać zapowiedź ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, że będzie dążył do tego, aby od 18 stycznia do szkół podstawowych wróciły pierwsze trzy najmłodsze klasy” – powiedział wicepremier.

W rozporządzeniu ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 roku. Zajęcia zdalne w szkołach uczniowie mieli do 22 grudnia. Do 17 stycznia trwają ferie zimowe. Czy uczniowie wrócą po tym terminie do szkół? Ciężko powiedzieć.

Źródło: tvn24.pl

 

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
Oferta zakończona!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz