Home Kategorie Ludzie Cezary Pazura promuje szczepienia. Spot wywołał ogromne kontrowersje w sieci.

Cezary Pazura promuje szczepienia. Spot wywołał ogromne kontrowersje w sieci.

– „Co ja tutaj robię? Mówię, że szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych. Dla siebie, dla nich – szczepmy się” – mówi w nagraniu Cezary Pazura.

Aktor został ambasadorem akcji #SzczepimySię. Spot promujący kampanię pojawił się na YouTube.

Wcześniej Pazura informował o udziale w kampanii na Instagramie.

– „Warto się szczepić przeciw COVID-19 dla siebie i innych. Niedługo usłyszycie mnie w kampanii #SzczepimySię” – przekazał.

W grudniowym komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu podano, że znany aktor będzie zachęcać Polaków do szczepień.

Przypomniano też, że od 29 grudnia w radiu można usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które inspirowane były kampanią telewizyjną z udziałem Stanisława i Mateusza Banasiuków.

Oprócz tego w przestrzeni publicznej pojawiło się kilkaset bilboardów, na których wyświetlają się animacje informacyjne. Takie działania mają na celu zachęcić Polaków do szczepień przeciwko koronawirusowi, a także dostarczyć informacji na ten temat.

Spot, w którym występuje Cezary Pazura wywołał ogromne kontrowersje w sieci. Ludzie zwracają uwagę m.in. na fakt, że Cezary wziął pieniądze za promocję i kreowany jest na bohatera narodowego, podczas gdy jego brat, Radosław, który zaszczepił się wcześniej, został zmieszany z błotem.

Ludzie podnoszą też fakt, że Cezary Pazura został ambasadorem szczepień, podczas gdy sam nie jest zaszczepiony i wytykają hipokryzję. Aktor odniósł się do tych zarzutów w rozmowie z Wyborczą:

– „Poprosiłem żonę, żeby zapytała w Ministerstwie Zdrowia, jaka jest szansa, żebym się zaszczepił poza kolejnością. Bo wiem, jak działa w Polsce przekaz. Jeżeli wychodzi facet na scenę, przed kamerę, i mówi: Proszę państwa, zachęcam, żebyście się szczepili, bo to jest bezpieczne, a sam jest niezaszczepiony, to prędzej czy później zapytają, to dlaczego sam się nie szczepisz?

Ale też wiem, że jeśli bym się zaszczepił wraz z grupą 0, to by wyszło na to, że uważam, iż mnie się szczepienie należy bez kolejki. I tak źle, i tak niedobrze.”

Inni przypominają też, jak kilka miesięcy temu Pazura żartował sobie z zagrożenia koronawirusem i obowiązku noszenia maseczek.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Pierwsze szczepienia wykonano w niedzielę 27 grudnia.

Do tej pory w całej Polsce zaszczepionych zostało 203.053 osób.

Źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie HF Clinic
Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie HF Clinic
48,00 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie HF Clinic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz