Home Kategorie News PILNE! Najmłodsze dzieci wrócą do normalnej nauki w szkołach już za tydzień!
3.87K

PILNE! Najmłodsze dzieci wrócą do normalnej nauki w szkołach już za tydzień!

PILNE! Najmłodsze dzieci wrócą do normalnej nauki w szkołach już za tydzień!

Od poniedziałku tuż po feriach uczniowie, którzy uczęszczają do klas I – III wrócą do szkół. Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek ogłosili tę decyzję w trakcie konferencji prasowej o 17:00.

Stacjonarne funkcjonowanie szkół (poza pewnymi wyjątkami) zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 roku. Od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 uczniowie mieli przerwę świąteczną. Z kolei od 4 do 17 stycznia trwają ferie w całym kraju.

Na konferencji prasowej o 17:00 Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek ogłosili, że uczniowie klas I – III wrócą do nauki już 18 stycznia. W poniedziałek rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli. Poddać się im mogą pracownicy szkół podstawowych, nauczyciele szkół specjalnych, a także pracownicy obsługi administracyjnej szkół.

Resort zdrowia zwlekał z ogłoszeniem daty możliwego powrotu dzieci do szkół. W trakcie posiedzenia komisji zdrowia w zeszłym tygodniu, Adam Niedzielski podkreślał, że:

– „Decyzja o powrocie do tradycyjnego nauczania w klasach 1-3 zostanie podjęta w oparciu o dzienną liczbę zakażeń.”

Wtedy też minister podkreślał, że celem jest przywrócenie tradycyjnej formy nauki w klasach I-III.

Niedzielski kilka dni temu mówił, że jeśli liczba zachorowań utrzyma się na poziomie ok. 10 tys. dziennie, dzieci wrócą do szkół 18 stycznia.

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział z kolei, że jego resort opracował rekomendacje dla premiera oraz Rady Medycznej, co do powrotu dzieci do szkół po feriach.

Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
32,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz