Home Kategorie News PILNE! Najmłodsze dzieci wrócą do normalnej nauki w szkołach już za tydzień!
3.80K

PILNE! Najmłodsze dzieci wrócą do normalnej nauki w szkołach już za tydzień!

PILNE! Najmłodsze dzieci wrócą do normalnej nauki w szkołach już za tydzień!

Od poniedziałku tuż po feriach uczniowie, którzy uczęszczają do klas I – III wrócą do szkół. Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek ogłosili tę decyzję w trakcie konferencji prasowej o 17:00.

Stacjonarne funkcjonowanie szkół (poza pewnymi wyjątkami) zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 roku. Od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 uczniowie mieli przerwę świąteczną. Z kolei od 4 do 17 stycznia trwają ferie w całym kraju.

Na konferencji prasowej o 17:00 Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek ogłosili, że uczniowie klas I – III wrócą do nauki już 18 stycznia. W poniedziałek rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli. Poddać się im mogą pracownicy szkół podstawowych, nauczyciele szkół specjalnych, a także pracownicy obsługi administracyjnej szkół.

Resort zdrowia zwlekał z ogłoszeniem daty możliwego powrotu dzieci do szkół. W trakcie posiedzenia komisji zdrowia w zeszłym tygodniu, Adam Niedzielski podkreślał, że:

– „Decyzja o powrocie do tradycyjnego nauczania w klasach 1-3 zostanie podjęta w oparciu o dzienną liczbę zakażeń.”

Wtedy też minister podkreślał, że celem jest przywrócenie tradycyjnej formy nauki w klasach I-III.

Niedzielski kilka dni temu mówił, że jeśli liczba zachorowań utrzyma się na poziomie ok. 10 tys. dziennie, dzieci wrócą do szkół 18 stycznia.

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział z kolei, że jego resort opracował rekomendacje dla premiera oraz Rady Medycznej, co do powrotu dzieci do szkół po feriach.

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz