Home Kategorie Ludzie Ile zarabia Jurek Owsiak? Mamy odpowiedź na pytanie, które nurtuje wielu Polaków
15.25K

Ile zarabia Jurek Owsiak? Mamy odpowiedź na pytanie, które nurtuje wielu Polaków

Ile zarabia Jurek Owsiak? Mamy odpowiedź na pytanie, które nurtuje wielu Polaków

Ile zarabia Jurek Owsiak? Choć od lat dowodzi największą akcją dobroczynną w Polsce to na jego koncie na próżno szukać astronomicznych sum. Główne dochody Owsiaka pochodzą bowiem z firmy Złoty Melon.

Z odpowiedzią na pytanie, ile zarabia Jurek Owsiak, przychodzi sam filantrop. Chcąc ukrócić wszelkie oskarżenia, jakoby czerpał horrendalne zyski z prowadzenia Fundacji WOŚP, opublikował wymowny wpis w mediach społecznościowych.

– „Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon.[…] Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych” – czytamy w poście na Facebooku.

To, ile zarabia Jurek Owsiak w Złotym Melonie, nie zmieniło się znacząco w ostatnich latach.  – „Ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł” -, przekonuje w dalszej części wpisu. – „Czy taka pensja jest wystarczająca? Nigdy nie narzekałem, nigdy nie był to dla mnie temat być albo nie być” – czytamy dalej.

Czym zajmuje się Złoty Melon? To jednoosobowa spółka, która należy do Fundacji WOŚP. Owsiak wyznał, że jej celem jest pozyskiwanie pieniędzy dla WOŚP „poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych”. Wśród nich znajduje się m.in. sprzedawanie gadżetów związanych z WOŚP w sklepie SiemaShop. Wirtualna Polska donosi, że w ciągu 7 lat Złoty Melon zarobił dla Fundacji 4,7 mln zł.

Przy okazji Jurek Owsiak zabrał głos w sprawie rzekomych zysków, które miałby rejestrować bezpośrednio z Fundacji WOŚP. – „Jako prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swojej 27-letniej pracy w tym charakterze, ani ja, ani nikt z zarządu (4 osoby razem ze mną) nigdy nie otrzymał nawet złotówki z tytułu pełnienia tej funkcji. Wynagrodzenie zarządu jest zwyczajowo praktykowane w innych fundacjach i nie jest niczym nagannym, ale my od początku z tego zrezygnowaliśmy i nie przewidujemy, aby za tzw. posiedzenia, decyzje i za ponoszenie odpowiedzialności pobierać jakiekolwiek wynagrodzenie. Tę pracę czynimy w pełni zaangażowania i całkowicie społecznie” -, czytamy w poście.

Na to, ile zarabia Jurek Owsiak, składają się także poboczne działania. W oficjalnym oświadczeniu filantrop wyznał, że piastuje także stanowisko dziennikarza radiowego i wykładowcy w agencji Power Speech. Od 2016 r. głos Owsiaka można usłyszeć w programie „Zaraz będzie ciemno” emitowanym przez Antyradio.

– „Jakby ktoś chciał dowiedzieć się więcej, to odsyłam do swojego Urzędu Skarbowego” – rozliczam się w US w Warszawie, przy ulicy Wynalazek 3. Pytajcie, pukajcie, ale powiedzą Wam to, co ja”, czytamy w zakończeniu wpisu.

W odważnym i szczerym poście na Facebooku działacz społeczny przyznał, że poprzez ujawnienie swoich zarobków chce dać do zrozumienia, że kwestie finansowe powinny być jawne i że nie ma on nic do ukrycia.

Źródło: biznesinfo.pl

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
71,20 zł
270,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
22
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz