Home Kategorie Życie Pracownicy TVP otrzymali milionowe nagrody. Powód? Nie dali rady wydać całej dotacji
2.37K

Pracownicy TVP otrzymali milionowe nagrody. Powód? Nie dali rady wydać całej dotacji

Pracownicy TVP otrzymali milionowe nagrody. Powód? Nie dali rady wydać całej dotacji

– „Co jak co, ale TVP zdecydowanie nie oszczędza na wynagradzaniu swoich pracowników. Na nagrody w 2019 r. spółka wydała 15,22 mln zł” – w ten sposób wyraziła wdzięczność za wypracowanie zysku.

Problem polega na tym, że takowego zysku nie było. Okazuje się, że ostatecznie zarząd TVP wypłacił w nagrodach mniejszą kwotę niż planował. W sprawozdaniu przeznaczył na to 18 mln zł. Ostatecznie na nagrody wydano 15,22 mln zł – średnio 5,6 tys. zł brutto na osobę.

Najciekawsze jest jednak tłumaczenie tego, dlaczego w sumie zarząd Telewizji Polskiej postanowił tak hojnie wynagrodzić swoich pracowników: są to „nagrody z zysku za 2019 rok”.

– „Problem polega na tym, że zysk 89 mln zł TVP odnotowało tylko dlatego, że nie zdołało wydać wówczas całej rekompensaty za straty abonamentowe, wynoszącej w tamtym roku 1,12 mld zł” – zauważa „Gazeta Wyborcza”.

W marcu 2020 r. Andrzej Duda podpisał ustawę, która przekazała prawie 2 mld zł na media publiczne. W jej treści napisano, że taka kwota będzie trafiać m.in. do TVP i Polskiego Radia co roku przez kolejnych pięć lat.

Wcześniej większość sejmowa odrzuciła w toku emocjonującego głosowania propozycję Senatu, by blisko 2 mld złotych przeznaczyć na walkę z chorobami nowotworowymi. Pieniądze koniec końców trafiły do TVP. Tak więc TVP ma wsparcie państwa, dlatego też włodarze telewizji publicznej nie mają na co narzekać.

Jednocześnie w ostatnim czasie w telewizji – z definicji publicznej – wpływy z reklam z roku na rok spadają. Tymczasem w ciągu zaledwie trzech lat (2015-2018) z budżetu państwa do TVP trafiło prawie tyle, ile posłowie PiS przeznaczyli dla tego medium na początku roku. Skąd więc te rzekome zyski? Poważnie pytacie?

Źródło: innpoland.pl

 

Depilacja laserowa: 3 zabiegi
Depilacja laserowa: 3 zabiegi
159,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja laserowa: 3 zabiegi na wybrane partie ciała od 149,99 zł w Salonie Endorfina w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz