Home Kategorie Poruszające 15-latka została uprowadzona i zmaltretowana w lesie. Prowodyrem zdarzenia była jej starsza koleżanka

15-latka została uprowadzona i zmaltretowana w lesie. Prowodyrem zdarzenia była jej starsza koleżanka

15-latka została uprowadzona i zmaltretowana w lesie. Prowodyrem zdarzenia była jej starsza koleżanka

Prawdziwy koszmar przeżyła 15-letnia mieszkanka gminy Szczytno (woj. warmińsko-mazurskie). Dziewczyna została uprowadzona przez grupę starszych znajomych i wywieziona do lasu. Tam ją zmaltretowano.

Do uprowadzenia 15-letniej mieszkanki gminy Szczytno doszło w środę, 6 stycznia 2021 r., około godz. 16:00. Dziewczyna otrzymała wiadomość od swojego 20-letniego znajomego z prośbą o spotkanie. Mężczyzna podjechał pod jej dom razem ze swoją 17-letnią dziewczyną. Gdy nastolatka wsiadła do auta, kierowca ruszył w stronę Szczytna. W trakcie przejażdżki dosiadły się do nich dwie koleżanki w wieku 20 i 17 lat. Wówczas zaczął się koszmar 15-latki.

– „20-latka powiedziała kierowcy, by jechał do lasu, a 15-latce wyrwała telefon, który ta trzymała w dłoniach. Następnie grożąc jej pobiciem, zmusiła do szczegółowego opisania relacji, które miały łączyć 15-latkę z byłym partnerem 20-latki. Całe zajście nagrywane było przez siedzącą na tylnej kanapie 17-latkę” – relacjonuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy policji w Szczytnie.

– „20-letni kierowca zatrzymał się na jednej ze ścieżek, prowodyrka całego zajścia wypchnęła 15-latkę z samochodu. Była w stosunku do niej wulgarna i agresywna. Straszyła pozbawieniem życia przy użyciu ostrego narzędzia, które rzekomo przewoziła w bagażniku” – wyjaśnia policjantka.

Przerażona dziewczyna nie doczekała się pomocy ze strony pozostałych znajomych. Nikt nie reagował też na jej błagania o odwiezienie do domu. Męki nastolatki trwały około dwóch godzin.

– „W tym czasie 20-latka zmuszała 15-latkę do różnych rzeczy m.in. umycia samochodu, zerwania kontaktów ze wskazanymi przez siebie osobami, wypłaty pieniędzy w kwocie 200 złotych za zabrany uprzednio telefon, a także do zaniechania ujawnienia komukolwiek tego, co się tego dnia wydarzyło” – informuje rzeczniczka policji. Policja jednak dowiedziała się o tej sprawie.

– „Zarzuty pozbawienia wolności małoletniej, poprzez uniemożliwienie jej opuszczenia samochodu oraz przemieszczanie się nim wbrew woli nastolatki, usłyszeli 20-letni mieszkaniec Szczytna, 17-letnia mieszkanka Szczytna i 17-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności” – przekazuje sierż. Izabela Cyganiuk.

Główna prowodyrka zajścia, 20-letnia mieszkanka Szczytna, odpowie za bezprawne pozbawienie małoletniej wolności, stosowanie wobec niej gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, grożenie uszkodzeniem ciała poprzez pobicie, a także wymuszenie korzyści majątkowej w zamian za zwrot uprzednio zabranego 15-latce telefonu. Za zdarzenie odpowiedzą również osoby, które w chwili jego popełnienia miały 17 lat.

Źródło: fakt.pl

Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności za 29,99 zł i więcej opcji w Auto Servis

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz