Home Kategorie Zdrowie Przesyłka ze szczepionkami zamiast w lodówce, leżała w recepcji. Zmarnowano 90 dawek.

Przesyłka ze szczepionkami zamiast w lodówce, leżała w recepcji. Zmarnowano 90 dawek.

Przesyłka ze szczepionkami zamiast w lodówce, leżała w recepcji. Zmarnowano 90 dawek.

Przesyłka, która powinna natychmiast trafić do chłodni, leżała kilka godzina w recepcji. Jest to pierwszy taki przypadek w Polsce, informuje Gazeta Wyborcza.

– „W Warszawie szczepienia odbywają się w 22 szpitalach węzłowych. Jednym z nich jest Szpital Luxmed Onkologia. Za dostawy szczepionek z Agencji Rezerw Materiałowych odpowiedzialna jest firma Pharmalink, która dysponuje specjalnym sprzętem” – czytamy.

Według GW kurier tej firmy w ostatni wtorek dostarczył 90 dawek szczepionki na koronawirusa do jednej z przychodni Luxmed.

– „Paczka miała przyjść do południa, bo o 14 rozpoczynaliśmy szczepienia” – mówi „Wyborczej” jeden z pracowników przychodni.

– „Okazało się, że paczka z 90 dawkami leży w recepcji od rana. Wszystkie szczepionki do wyrzucenia, bo poza lodówką mogą leżeć tylko dwie godziny” – dodaje pracownik.

Wiceprezes zarządu Luxmed Onkologia, Robert Zawadzki, który jest odpowiedzialny za szczepienia w należącym do grupy szpitalu węzłowym, potwierdził dziennikarzom, że doszło do incydentu.

Gazeta wyjaśnia, że przychodnia przy ul. Postępu 21 mieści się na pierwszym piętrze biurowca, który dzieli z innymi firmami.

– „Kurier dostarczył ją do recepcji ogólnej. Z naszych informacji wynika, że nie poinformował pracowników o zawartości, dlatego z innymi paczkami i listami czekała tam na odbiór, podczas gdy nasi pracownicy czekali na przesyłkę w recepcji na pierwszym piętrze” – wyjaśnia Zawadzki w rozmowie z „GW”.

Co innego mówi Marcin Janik, członek zarządu firmy Pharmalink.

– „Zamówienie zrealizowaliśmy prawidłowo. Kurier przekazał przesyłkę zgodnie z miejscem wskazanym przez Luxmed. (…) Kurier powiedział osobie, która odbierała przesyłkę, że paczka zawiera produkty lecznicze do przechowywania w temperaturze od 2 do 8 st. C” – mówi Janik „GW”.

Agencja Rezerw Materiałowych również odniosła się do zdarzenia.

– „Odpowiedzialność leży po stronie Luxmed. ARM zrealizował dostawę zgodnie z procedurami oraz zaleceniami producentów. Problem dotyczył transportu między dwoma placówkami Luxmed. Agencja dokłada wszelkich starań, żeby dokładnie wyjaśnić to zajście” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: wp.pl, onet.pl, bankier.pl

Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
55,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż kręgosłupa z fizykoterapią i konsultacją lub relaksacyjny od 59,99 zł w BeFiMed w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz