Home Kategorie Życie Zadzwoniła na policje gdyż w kościele doszło do złamania obostrzeń. Odpowiedź dyspozytorki ją zaskoczyła
18.63K

Zadzwoniła na policje gdyż w kościele doszło do złamania obostrzeń. Odpowiedź dyspozytorki ją zaskoczyła

Zadzwoniła na policje gdyż w kościele doszło do złamania obostrzeń. Odpowiedź dyspozytorki ją zaskoczyła

Mieszkanka Rzeszowa zauważyła, że w dniu święta Trzech Króli w kościele przebywa znacznie więcej osób niż przewidują zasady reżimu sanitarnego. Dyspozytorka zlekceważyła to zgłoszenie.

Do kontrowersyjnego zdarzenia doszło w kaplicy bł. ks. Jana Balickiego przy ulicy Skrajnej w Rzeszowie. Mimo że na drzwiach obiektu sakralnego pojawiła się kartka informująca o limicie wiernych, mieszkanka Rzeszowa, która przybyła na nabożeństwo, zobaczyła, że w środku znajduje się nie 13, a 70 osób.

– „Widać było, że ci, którzy spóźnili się na mszę, po otwarciu drzwi wejściowych zaglądali do środka, po czym decydowali się nie wchodzić do wewnątrz. I pewnie dałabym sobie spokój, ale to nie był pierwszy raz, podczas niedzielnych mszy było podobnie” – relacjonuje pani Agnieszka, która zgłosiła sprawę na policję.

– „Zgłosiły się służby spod numeru 112. Pani dyspozytorka wypytała mnie, co ja tam robię, dlaczego się tam znalazłam. Takie „halo” jest w całym świecie, że wirus, że śmierć, więc niepokoiło mnie to, co się tu dzieje. Czekałam na jakąś interwencję policji, do końca mszy czekałam, nikt się nie pojawił, ludzie po nabożeństwie spokojnie się rozeszli” – dodaje mieszkanka Rzeszowa.

Kobieta postanowiła powiadomić o sprawie również sanepid. Napisała wiadomość e-mail do konkretnej stacji epidemiologicznej. Niestety, nie doczekała się żadnej informacji zwrotnej. Pani Agnieszka nie kryje rozżalenia, że służby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa nie przejmują się egzekwowaniem przepisów.

– „Zawsze, kiedy obostrzenia przeciwepidemiczne wchodziły w życie, kuria nie poprzestawała na tym, że proboszczowie mają się o nich dowiadywać z mediów, tylko wysyłała zawiadomienia o nowych regulacjach prawnych, z prośbą o ich przestrzeganie” – podkreśla rzecznik rzeszowskiej Kurii Diecezjalnej, ksiądz Tomasz Nowak. Wygląda na to, że kościoły rządzą się własnymi prawami.

Źródło: pikio.pl

Pakiety day spa: 4 warianty
Pakiety day spa: 4 warianty
79,99 zł
99,99 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet day spa z masażem ciała i więcej od 99,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
18
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz