Home Kategorie Ludzie Lider góralskiego veta wydał szokujące oświadczenie. „Koronawirus to lekka i przyjemna choroba”
6.38K

Lider góralskiego veta wydał szokujące oświadczenie. „Koronawirus to lekka i przyjemna choroba”

Lider góralskiego veta wydał szokujące oświadczenie. „Koronawirus to lekka i przyjemna choroba”

Lider góralskiego veta Sebastian Pitoń udzielił wywiadu dla Radia ZET, którym uzasadnia swoją inicjatywę sprzeciwu wobec rządowych restrykcji. Jego wypowiedzi szokują.

– „Restrykcje są niekonstytucyjne i bezprawne. My stoimy w prawie, a rząd jest rebeliantem. My do rebelii rządu nie chcemy się przyłączać” – powiedział w programie Gość Radia ZET Sebastian Pitoń, inicjator akcji protestacyjnej „Góralskie Veto”.

Sebastian Pichoń twierdzi, że nie zmieni zdania nawet jeśli rząd zapowiedział wsparcie pieniężne dla gmin górskich. Uważa, że „rząd chce nas przekupywać naszymi własnymi pieniędzmi„. Twierdzi też, że „górale uważają za śmieszne i szkodliwe zasypywanie dziur, które tworzy rząd.

– „Ja jestem człowiekiem bardzo racjonalnym. Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują. Żadnej pandemii nie ma” – kontynuował Stanisław Pichoń. – „Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba” – dodał.

Podstawą do wydania takiego osądu są według niego raport GUS nt. liczby zgonów i dane Ministerstwa Cyfryzacji. – „W górce śmierci, która miała miejsce w listopadzie, ponad tysiąc osób w Polsce umierało ze względu na restrykcje rządu. Tylko ok. 3 proc. umierało ze zdiagnozowanym covidem. Z czego przypuszczam, że znaczna część to były diagnozy lipne” – komentuje Pitoń.

Zdaniem przywódcy góralskiego veta, jeśli przyjrzymy się „suchym liczbom”, to widać, że „narracja o pandemii jest socjotechniczną operacją, która ma na celu zmydlenie nam oczu i przejście do kolejnej fazy, która zakończy się zmianami własnościowymi„. No cóż. Zgadzacie się z nim?

Źródło: natemat.pl

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz