Home Kategorie Zdrowie Jaka będzie trzecia fala pandemii w Polsce? Naukowcy nie pozostawiają żadnych wątpliwości

Jaka będzie trzecia fala pandemii w Polsce? Naukowcy nie pozostawiają żadnych wątpliwości

Jaka będzie trzecia fala pandemii w Polsce? Naukowcy nie pozostawiają żadnych wątpliwości

Czy w Polsce dojdzie do wybuchu trzeciej fali pandemii koronawirusa? Jeżeli tak, to kiedy może być widoczna? Jaka będzie skala zachorowań? Eksperci uważają, że jest to niemal pewne.

O trzeciej fali pandemii koronawirusa w Europe mówił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, na której poinformowano o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń. Szef resortu zdrowia wskazał wtedy, że sytuacja pogarsza się m.in. na Słowacji i w Czechach.

– „Utrzymanie przez ostatnie kilka tygodni stałej liczby pacjentów na poziomie około 16 tysięcy i utrzymanie stałej liczby pacjentów wymagającej opieki na OIOM-ach wskazuje, że wirus intensywnie krąży w społeczności” – wskazała Arleta Afelt.

Jej zdaniem trzeciej fali można było się spodziewać po świętach. – „Z naszych obliczeń (…) jasno wynika, że niestety rozluźnienie, którego mieliśmy świadomość w okolicach świątecznych i przedświątecznych, jest przyczyną możliwości powstania trzeciej fali. Z tą trzecią falą liczą się właściwie wszystkie kraje europejskie” – podkreśliła Arleta Afelt.

Według ekspertki w obliczu trzeciej fali pandemii „nie należy mieć złudzeń, natomiast należy raz jeszcze wrócić do osobistej odpowiedzialności„. Dr Arleta Afelt dodała, że trzecia fala pandemii koronawrusa w Polsce może być tak duża, jak fala jesienna i wyraziła nadzieję, że nie będzie wyższa.

W „Faktach po Faktach” o pandemii koronawirusa mówiła też Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. – „Z mojej perspektywy widzę coraz większą chęć zaszczepienia się Polaków, czyli to, o co nam chodziło przed rozpoczęciem akcji szczepień. Ta postawa wyczekująca, sceptyczna, bardzo szybko się zmienia i bardzo dużo osób chce się szczepić” – zaznaczyła Joanna Zajkowska.

Źródło: tvn24.pl

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
63,99 zł
79,99 zł
Oferta zakończona!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz