Home Kategorie News Nieciekawa informacja dla naszych wschodnich sąsiadów: Restrykcje epidemiczne konieczne przez kolejne 2-3 miesiące

Nieciekawa informacja dla naszych wschodnich sąsiadów: Restrykcje epidemiczne konieczne przez kolejne 2-3 miesiące

Nieciekawa informacja dla naszych wschodnich sąsiadów: Restrykcje epidemiczne konieczne przez kolejne 2-3 miesiące

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn zapowiedział, że obostrzenia związane z epidemią Covid-19 nie zostaną całkowicie zniesione w lutym, zaś ograniczenia kontaktów będą konieczne przez 2-3 miesiące.

W wywiadzie dla radia Deutschlandfunk Spahn stwierdził, że Niemcy muszą zrobić wszystko co możliwe, by ograniczyć rozprzestrzenianie się nowych szczepów koronawirusa i dlatego utrzymanie części restrykcji będzie niezbędne. Polityk CDU wezwał pracodawców, by umożliwili pracownikom pracę z domu.

Podobnego zdania jest kanclerz Angela Merkel, która na spotkaniu CDU mówiła, że potrzeba jeszcze 8-10 tygodni ograniczeń.”Bild” twierdzi, że to może oznaczać lockdown do Wielkanocy. 

Jak dotąd ograniczenia spowodowane pandemią, które rozpoczęły się 2 listopada i w połowie grudnia zostały rozszerzone do pełnego lockdownu, zostały przedłużone tylko do 31 stycznia.

Jednak kanclerz kilkakrotnie podkreślała, że nie ma gwarancji, że środki zostaną złagodzone pod koniec stycznia – celem działań jest zmniejszenie zachorowalności (liczonych jako wskaźnik liczby nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni) poniżej 50.

W środę berliński Instytut im. Roberta Kocha poinformował o wykryciu 19 600 przypadków Covid-19 w ciągu ostatniej doby i śmierci 1060 osób zakażonych koronawirusem. Liczba infekcji jest o prawie 7 tys. większa, niż dzień wcześniej. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 5230 osób.

Źródło: rmf24.pl

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
Oferta zakończona!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz