Home Kategorie News Uwaga! 37 przypadków odczynu poszczepiennego w tym jeden ciężki

Uwaga! 37 przypadków odczynu poszczepiennego w tym jeden ciężki

Uwaga! 37 przypadków odczynu poszczepiennego w tym jeden ciężki

Niepożądane odczyny poszczepienne wystąpiły jedynie u 37 osób. U jednej są one ciężkie, a u 4 poważne. To właśnie przekazał Minister Zdrowia.

– „Szef resortu podkreślał, że zanim szczepionki na koronawirusa trafiły do użytku, musiały spełnić te same kryteria, jaki inne leki – Jedynym, co się zmieniło w tej sytuacji, było tylko i wyłącznie to, że te badania faktycznie rozpoczynały się nie po złożeniu wniosku przez daną firmę, tylko Europejska Agencja Leków (EMA) współuczestniczyła w badaniu, na bieżąco odbierając wyniki” – zaznaczył Niedzielski.

Odczyny poszczepienne Niedzielski nazwał szalenie rzadkimi zjawiskami: – Dzisiaj mamy ponad 250 tys. osób zaszczepionych na COVID-19. Z raportu Głównego Inspektora Sanitarnego i całej Inspekcji Sanitarnej wynika, że w przypadku szczepienia na koronawirusa w Polsce mieliśmy do tej pory 37 przypadków wystąpienia odczynów poszczepiennych. Z tego 32 miały charakter łagodny, 4 poważny i jeden ciężki – poinformował na wtorkowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zapewniał na konferencji, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne, ale ze względu na wątpliwości, które się pojawiają „w odbiorze społecznym”, rząd zmienia sposób dochodzenia odszkodowania w przypadku tzw. NOP-ów, czyli niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Jak stwierdził Niedzielski, do godz. 10 w poniedziałek zaszczepiono ponad 258 tys. osób. Do odszkodowania kwalifikuje się tylko jeden pacjent. Warto o tym wiedzieć.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Gładkie ciało
Gładkie ciało
109,00 zł
278,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja SPEC3 Hybrid i Light Sheer Desire/Duet na 2 partie ciała za 109 zł i więcej w Depilacja.pl –

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
18
Wow
Wow
54
Smutny
Smutny
120
Zły
Zły
160

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz