Home Kategorie Życie Kolejny przedsiębiorca nie wytrzymał lockdownu. Restauracja wystawiona na sprzedaż

Kolejny przedsiębiorca nie wytrzymał lockdownu. Restauracja wystawiona na sprzedaż

Kolejny przedsiębiorca nie wytrzymał lockdownu. Restauracja wystawiona na sprzedaż

Sytuacja w branży gastronomicznej jest katastrofalna. Przykładem jest jeden z przedsiębiorców, który nie wytrzymał lockdownu i wystawił na sprzedaż swoją restaurację w centrum Lublina.

W ramach akcji #otwieraMy lokale gastronomiczne i kluby muzyczne z całej Polski planują masowe złamanie rządowego zakazu działalności. Akcja, oznaczana w mediach społecznościowych hasłem #otwieraMy, zyskuje coraz więcej zwolenników.

Restauratorzy przekonują, że działają zgodnie z prawem – powołują się na wyrok sądu w Opolu, który stwierdził, że zakaz działalności nie może być wprowadzany rozporządzeniem. Za złamanie obostrzeń grozi kara – nawet 30 tys. zł.

Jednak nie wszystkim udało się wytrzymać lockdown spowodowany pandemią koronawirusa i obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd. Jeden z restauratorów został zmuszony do wystawienia na sprzedaż swojej restauracji, która mieści się w centrum Lublina.

– „Odstąpię dochodową restauracje, posiadającą unikalny charakter i atmosferę. Restauracja działa od wielu lat i posiada rozpoznawalną na mapie gastronomicznej Lublina markę. Lokal położony jest w samym sercu Lublina – znajduje się w zabytkowej kamienicy i składa się z dwóch kondygnacji” -czytamy w ogłoszeniu.

Na powierzchni około 200 mkw położone są: 4 sale, bar, kuchnia, duże zaplecze, pomieszczenia socjalne, 3 łazienki i w okresie letnim do wykorzystania także patio.

– „Sprzedaż obejmuje prawo najmu lokalu użytkowego z przeznaczeniem gastronomicznym wraz z przejęciem znanej marki i stałych odbiorców oraz umowy z pracownikami i dostawcami, wszystkie pozwolenia i koncesje” – czytamy.

Restauracja Dolce Vita mieszcząca się przy ul. Krakowskie Przedmieście 36 została wyceniona na kwotę 300 tys. złotych. To smutne, że kolejna osoba traci w wyniku COVID, swój biznes.

Źródło: spottedlublin.pl

Odchudzający masaż BOA
Odchudzający masaż BOA
49,99 zł
72,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż BOA – drenaż limfatyczny od 49,99 zł w Vitalift (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz