Home Kategorie Życie Bunt przedsiębiorców przybiera na sile. Kolejne lokale zapowiadają otwarcie
2.99K

Bunt przedsiębiorców przybiera na sile. Kolejne lokale zapowiadają otwarcie

Bunt przedsiębiorców przybiera na sile. Kolejne lokale zapowiadają otwarcie

Bunt przedsiębiorców narasta i słychać go zwłaszcza wśród restauratorów. Do grona buntujących się przedsiębiorców dołącza nie tylko właściciel restauracji w Legionowie, ale także w Cieszynie itd.

Słuchając opinii wielu ludzi, można dojść do wniosku, że od początku pandemii rządzący traktują Polaków jak marionetki na smyczy, którym co jakiś czas popuszczą pasa. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju od października tego roku znowu mamy do czynienia z lockdownem.

Wprowadzanie kolejnych obostrzeń oraz zaciskanie pasa doprowadza do granic wytrzymałości właścicieli hoteli, stoków narciarskich czy restauracji. Bunt przedsiębiorców słychać nie tylko z Legionowa, gdzie tamtejszy właściciel zdecydował się otworzyć swoją restaurację, czy też z Cieszyna, gdzie doszło do tego samego. Trudno się dziwić, że ludzie mają zwyczajnie dość.

– „Dłużej czekać nie będziemy. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami wielu restauracji w Legionowie, każdy z nas ma dosyć każdy ma rodziny i każdy ma prawo do pracy. Mamy pracowników, za których jesteśmy odpowiedzialni. Otwieramy się w poniedziałek. Mamy wsparcie Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Maciej Adamski, właściciel restauracji Q&Q w Legionowie.

– „Jest to protest przedsiębiorców i aby uniknąć nadania mu, szczególnie przez media 'narodowe’, charakteru politycznego Urząd Miasta Legionowo ani Prezydent Miasta Legionowo nie będą wypowiadać się w tej sprawie. Jeszcze raz deklarujemy wsparcie, także prawne, legionowskim przedsiębiorcom” – napisano na profilu miasta. Bunt ten rozwija się praktycznie wszędzie.

Bunt przedsiębiorców przybiera na sile, gdyż w Olsztynie zorganizowano akcję otwarcia kilkunastu punktów gastronomicznych jednocześnie. Paweł Tanajno, lider Strajku Przedsiębiorców podkreśla, że buntu przedsiębiorców nie da się już zatrzymać.

Na Twitterze powstała akcja #OtwieraMY. – „Po wyroku WSA w Opolu (sygn.akt II SA/Op 219/20), już od kilku dni, dziesiątki odważnych ludzi w całym kraju sprzeciwiło się niszczącym działaniom nie-rządu, wznawiając swoją działalność mimo bezprawnego „zakazu”. Lawina rusza. Wspierajmy proszę tych, którzy się odważyli” – napisano na jej profilu.

Do akcji dołączają kolejni przedsiębiorcy. Pani Bogusława Prosum, właścicielka restauracji Smaczne Jadło z Nowego Tomyśla w rozmowie z Business Insider podkreśla, że także otwiera swój lokal. – „Boję się konsekwencji, ale nie mogę dłużej czekać„- mówi.

O bunt przedsiębiorców zapytany został Piotr Mueller, rzecznik rządu. – „Działania są zdecydowane. Na rządowym zespole zarządzania kryzysowego często dyskutujemy o tej kwestii. Uczestniczy w nich Główny Inspektor Sanitarny, który ma podejmować jednoznaczne działania w tym zakresie” – powiedział w rozmowie z money.pl. Obywatele mają już dość tego zamordyzmu.

Źródło: biznesinfo.pl

 

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
21,90 zł
Oferta zakończona!
Odbitki 10x15 (pakiet 50, 100 lub 500 odbitek) od 9,90 zł i więcej opcji z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz