Home Kategorie Poruszające Bohaterski 6-latek został poważnie ranny. Bronił swojej siostrzyczki przed agresywnym psem. Jak teraz wygląda?

Bohaterski 6-latek został poważnie ranny. Bronił swojej siostrzyczki przed agresywnym psem. Jak teraz wygląda?

Bohaterski 6-latek został poważnie ranny. Bronił swojej siostrzyczki przed agresywnym psem. Jak teraz wygląda?

Historia bohaterskiego 6-latka z USA obiegła w lipcu media na całym świecie. 6-latek został ciężko ranny po tym, jak zaatakował go wściekły pies. Chłopczyk bronił swojej siostry.

Bridger Walker z Cheyenne w amerykańskim stanie Wyoming, własnym ciałem osłonił 4-letnią siostrzyczkę, na którą rzucił się wściekły pies. W lipcu 2020 roku dzieci bawiły się przed domem ich przyjaciela, gdy pojawiły się dwa psy. W późniejszej rozmowie z rodzicami Bridger relacjonował, że jeden był „miły”, a drugi „wredny”.

W pewnym momencie „wredny” pies ruszył na siostrę 6-latka. Chłopiec błyskawicznie wbiegł przed nią i ruszył do przodu, krzycząc do siostry, by uciekała. Nagle pies rzucił się na Bridgera i ugryzł go w policzek, a potem odskoczył. 6-latek pobiegł wtedy do siostry i zabrał ją w bezpieczne miejsce.

Ojciec Bridgera, Robert Walker zapytał go, dlaczego w ten sposób się zachował. – „Gdyby ktoś musiał umrzeć, pomyślałem, że to powinienem być ja” – odpowiedział chłopiec. Choć mały ciałem, to wielki sercem.

Rodzina przekazała, że ich synek jest bardzo związany z siostrzyczką i od kiedy pojawiła się w 2016 roku na świecie, dosłownie nie odstępuje jej na krok. Swoją odpowiedzialność i determinacje pokazał właśnie w tej sytuacji.

O bohaterskiej postawie 6-latka pisały media na całym świecie, a poruszeni nią internauci pytali, w jaki sposób mogą pomóc rodzinie. Wiele osób chciało organizować dla nich zbiórki, ale Walkerowie powiedzieli, że nie potrzebują pieniędzy

Zaapelowali również, by nie osądzać osoby, do której należy pies. Podkreślili, że po ataku zabezpieczył psa oraz udzielił ich synkowi pierwszej pomocy, czekając na przyjazd karetki. 6-latek trafił do szpitala, gdzie założono mu 90 szwów. Podczas rekonwalescencji Bridger otrzymał specjalne pozdrowienia od swojego ulubionego superbohatera – wcielającego się w Kapitana Amerykę Chrisa Evansa, a także od innych gwiazd. A jak teraz wygląda chłopczyk? Trzeba przyznać, że rekonwalescencje przeszedł wyjątkowo sprawnie.

Źródło: fakt.pl

Wydruk zdjęć w wybranym formacie
Wydruk zdjęć w wybranym formacie
15,84 zł
33,80 zł
Oferta zakończona!
Wydruk zdjęć w wybranym formacie od 7 zł w AB Foto – wiele lokalizacji (do -46%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz