Home Kategorie Życie Temperatura na minusie, a dzieci śpią na dworze?! To zdjęcie wywołało oburzenie

Temperatura na minusie, a dzieci śpią na dworze?! To zdjęcie wywołało oburzenie

Temperatura na minusie, a dzieci śpią na dworze?! To zdjęcie wywołało oburzenie

Wielu rodziców wciąż ma sceptyczne podejście, jeśli chodzi zbyt długie przebywanie dziecka na mrozie. Martwią się o to, że maluch się wyziębi czy zachoruje. Skandynawowie twierdzą inaczej.

Idealnie obrazuje to zdjęcie z kanadyjskiego przedszkola, na którym dzieci swoją drzemkę odbywają… na mrozie! W tym leśnym przedszkolu dzieci mogą nieustannie przebywać na zewnątrz, nawet wówczas, gdy odbywa się leżakowanie. Ciekawie, prawda?

Zdjęcie na Facebooku zamieściła psycholog dziecięca – Agnieszka Misiak. Pod nim pojawiło się oczywiście mnóstwo komentarzy. Niektórzy rodzice byli oburzeni, twierdząc, że takie drzemki na pewno nie wpłyną pozytywnie na dziecko, a inni bardzo pozytywnie zaskoczeni.

– “W sumie mój najstarszy syn jako niemowlę spał w dzień długo i dobrze tylko w jednej sytuacji – na mrozie” – napisała jedna z mam.

– “W Nowej Szkocji dzieciaki śpią w hamakach w lesie, a zimą, gdy śniegu jest dużo, mają nawet małe rakiety śnieżne. Szkoda, że mój trzylatek nie był ze swoją przedszkolną grupą ani jednego razu na dworze” – skomentowała inna internautka.

Pojawiły się także komentarze, krytykujące leżakowanie na mrozie.

– “A dla mnie to jest chore! Gdy będzie w granicach zera, wyłączcie ogrzewanie w domu, otwórzcie okno i zobaczycie, jak jest fajnie…” – napisała jedna z komentujących.

Trzeba jasno zaznaczyć, że zrealizowanie takiego pomysłu na gruncie polskim wcale nie byłoby łatwe. Pomijając rodziców, którzy zabraniają dzieciom spacerów, gdy na zewnątrz jest minusowa temperatura, pozostaje jeszcze kwestia wilgotności powietrza i smogu.

W Kanadzie powietrze jest suche, przez co odczuwalność mrozu staje się mniejsza. Poza tym jakość powietrza w Polsce sprawia, że wielu rodziców nie chce, by ich dzieci wychodziły na zewnątrz. Nie ma się co im dziwić. Skandynawom również nie powinniśmy się dziwić.

Źródło: mamadu.pl

 

Kurs online: Mechanika Samochodowa
Kurs online: Mechanika Samochodowa
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Mechanika Samochodowa z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz