Home Kategorie Poruszające Kilkudniowy Viktorek został brutalnie zakatowany przez ojca. Tak powitali go w więzieniu.

Kilkudniowy Viktorek został brutalnie zakatowany przez ojca. Tak powitali go w więzieniu.

13 stycznia 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Gliwicach poinformowała o tym, że skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko małżeństwu, Aleksandrze i Mariuszowi Sz.

Zapewne pamiętacie tą sprawę. Dotyczyła ona zabójstwa ich maleńkiego synka, Victora. Tą sprawą żyła cała Polska. W 22 lipca 2020 r. Aleksandra Sz. – matka Victora, wyszła z domu z małoletnią córką, pozostawiając syna pod opieką ojca dziecka Mariusza Sz., który pod nieobecność żony, znęcał się nad noworodkiem. Mężczyzna z ogromną siłą uderzył Victora w głowę. Bił twardym, płaskim narzędziem, powodując u niego rozległy i ciężki uraz czaszkowo-mózgowy. Kiedy Aleksandra Sz. zorientowała się, że syn nie oddycha, wezwała pogotowie ratunkowe.

Mimo wysiłku lekarzy dziecko zmarło. Jak ustalono w toku śledztwa, 18 czerwca 2020 r. na świat przyszedł zdrowy chłopiec – Victor. Po 5 dniach został przywieziony do domu w Rudzie Śląskiej. Prokuratora twierdzi, że ojciec dziecka od początku znęcał się nad noworodkiem. Nie mógł znieść jego płaczu, a więc: szarpał go, rzucał nim z wysokości do łóżeczka i na łóżko, ściskał jego klatkę piersiową, gwałtownie nim potrząsał, z dużą siłą przyciskał nóżki noworodka do klatki piersiowej, powodując swoim działaniem poważne obrażenia.

Mężczyzna odpowie także za znęcanie się nad siostrą Victora. Jego żonie – Aleksandrze Sz. – zarzucono pomoc w znęcaniu się i zabójstwie dziecka. Jak podają śledczy, nie reagowała na zachowanie męża i pozostawiła bezbronnego noworodka pod jego opieką. Jak dodają śledczy, oskarżona Aleksandra Sz. nie reagowała na bestialskie zachowanie męża. Nie obchodził jej los jej dziecka.

Mariuszowi S. zarzucono, że w od 23 czerwca do 22 lipca 2020 roku znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim synem, a 22 lipca  -„działając w okolice szczytu głowy noworodka narzędziem twardym, płaskim, z dużą siłą, z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, spowodował u niego rozległy i ciężki uraz czaszkowo-mózgowy, skutkujący jego śmiercią” – .

Oskarżono go również o  – „spowodowanie u jego córki Victorii, w nocy z 29 na 30 marca 2019 r. w Rudzie Śląskiej, złamania żeber, skutkującego naruszeniem czynności narządów jej ciała na okres powyżej 7 dni oraz o inne czyny zabronione kwalifikowane z ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii” – pamiętacie jak zwyrodnialca przywitali więźniowie zakładu karnego w Gliwicach? Jeżeli nie to poniżej macie film.

Mariuszowi S. i Aleksandrze S. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Postępowanie toczyć się będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach. Zdecydowanie zasłużyli na taką karę.

Źródło: fakt.pl

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz