Home Kategorie News Rząd idzie na wojnę z przedsiębiorcami, którzy otwierają swoje biznesy. Kontrole idą w ruch!
8.06K

Rząd idzie na wojnę z przedsiębiorcami, którzy otwierają swoje biznesy. Kontrole idą w ruch!

Rząd idzie na wojnę z przedsiębiorcami, którzy otwierają swoje biznesy. Kontrole idą w ruch!

Wszystko wskazuje na to, że rząd nie zamierza ulegać przedsiębiorcom, którzy zapowiedzieli otwarcie swoich działalności ignorując obostrzenia. W sprawę wmieszał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Rozgłośnia informuje, że niebawem ruszą masowe kontrole przedsiębiorców, którzy zignorują obostrzenia. – „Policjanci razem z inspektorami sanepidu będą sprawdzać w internecie, kto chwali się wznowieniem działalności wbrew zakazowi. Potem taki przedsiębiorca zostanie odwiedzony przez stosowne służby.” – czytamy na stronie RMF FM. Rząd nie odpuszcza.

To nie wszystko, bo uliczne patrole policyjne same zwrócą uwagę na czynne lokale. Z ustaleń rozgłośni wynika, że masowe kontrole rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. Innymi słowy w dzień, kiedy przedsiębiorcy masowo zapowiedzieli otwarcie biznesów.

Rozgłośnia zwraca uwagę, że masowe kontrole przedsiębiorców zapewne skończą się wieloma mandatami. Te natomiast są dodatkowo dolegliwe, bo firmy nimi ukarane nie będą mogły ubiegać się o wsparcie.

Zgodnie z poprzednim rozporządzeniem od 28 grudnia do 17 stycznia ustanowiony został zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness oraz działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04.Z). Do 17 stycznia nadal normalnie prowadzić swojej działalności nie mogli przedsiębiorcy związani z hotelarstwem. Czeka nas więc prawdziwy konflikt na linii przedsiębiorcy, rząd.

Źródło: RMF FM

Gładkie ciało
Gładkie ciało
109,00 zł
278,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja SPEC3 Hybrid i Light Sheer Desire/Duet na 2 partie ciała za 109 zł i więcej w Depilacja.pl –

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz