Home Kategorie News Andrzej Duda o powrocie klas 4-8 do szkół. „Eksperci jednak mówią o tym, że trzeba spodziewać się trzeciej fali zachorowań”.
14.30K

Andrzej Duda o powrocie klas 4-8 do szkół. „Eksperci jednak mówią o tym, że trzeba spodziewać się trzeciej fali zachorowań”.

Andrzej Duda o powrocie klas 4-8 do szkół. „Eksperci jednak mówią o tym, że trzeba spodziewać się trzeciej fali zachorowań”.

15 stycznia miała miejsce sesja pytań i odpowiedzi na temat powrotu dzieci do szkół. Przemysław Czarnek i Andrzej Duda odpowiadali na pytania rodziców.

Jedno z pytań dotyczyło powrotu dzieci klas 4-8 do szkół oraz maturzystów. 11 stycznia na konferencji prasowej zapadła decyzja, że uczniowie klas 1-3 powrócą do nauki w normalnym trybie, w poniedziałek 18 stycznia.

Wielu rodziców zastanawia się kiedy starsze dzieci również wrócą do nauki stacjonarnej. Prezydent i minister edukacji zapytani zostali o to, czy istnieje ryzyko, że maturzyści nie wrócą w tym roku do szkół.

– „Mam nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji, ale jesteśmy na etapie walki z koronawirusem i nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co będzie. Eksperci jednak mówią o tym, że trzeba hipotetycznie spodziewać się trzeciej fali zachorowań” – odpowiedział Andrzej Duda.

– „Przypominamy również o tym, że w naszym rozporządzeniu przewidziane są konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów” – dodał Czarnek.

Czarnek dodał, że jest wiele minusów nauki zdalnej, ale cała sytuacja zależna jest od sytuacji pandemicznej.

– „Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej” – podsumował minister edukacji narodowej.

Prezydent i minister usłyszeli też pytanie o to, dlaczego studenci nie wrócą do nauki stacjonarnej.

Pytający zaznaczył, że studenci to osoby dorosłe, którym łatwiej utrzymać dystans społeczny i wszelkie inne środki ostrożności.

– „Oczywiście na studiach wyższych mamy nieco inne przepisy prawa niż w szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych. Tam przepisy są bardziej elastyczne i to rektorzy poszczególnych uczelni o tym, w jakim zakresie nauczanie odbywa się w trybie zdalnym, a w jakim zakresie nauczanie odbywa się w trybie stacjonarnym” – odpowiedział Przemysław Czarnek.

Źródło: facebook.com

Pakiety day spa: 4 warianty
Pakiety day spa: 4 warianty
79,99 zł
99,99 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet day spa z masażem ciała i więcej od 99,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz