Home Kategorie Ludzie Żałosny występ Daniela Olbrychskiego w TVN24. Broni Krystyny Jandy i obraża Polaków.

Żałosny występ Daniela Olbrychskiego w TVN24. Broni Krystyny Jandy i obraża Polaków.

Żałosny występ Daniela Olbrychskiego w TVN24. Broni Krystyny Jandy i obraża Polaków.

Jak można streścić wystąpienie Daniela Olbrychskiego w „Kropce nad i”? Obrażanie Polaków, narzekanie na rząd i obrona kolegów „po fachu”, którzy zaszczepili się poza kolejką.

W rozmowie z Moniką Olejnik Olbrychski wyraził swoje współczucie wobec Krystyny Jandy i celebrytów, którzy zaszczepili się poza kolejką na COVID-19.

– „Przecież oni się tam nie pchali, tylko zostali zaproszeni. Jestem wstrząśnięty tym, co przeżywa zwłaszcza Krystyna Janda, która z dobrej woli, chcąc być znakomitą, przykładową obywatelką, jest narażona na niewyobrażalny hejt. Ludzie życzą jej śmierci” – stwierdził aktor.

– „Ponieważ jestem bardziej cwany i na prowokacjach najrozmaitszych rządów od Gomułki przez Gierka do Jaruzelskiego świetnie się znam, to bym zażądał obecności wolnych mediów, jak to pani przed chwilą powiedziała, żeby to rzeczywiście miało wymiar propagandowy, a nie żeby były wątpliwości, czy się wepchałem tam sam, czy zostałem zaproszony. Sprawa dla mnie nie ulega wątpliwości, ofiarami są moja koleżanka i moi koledzy” – dodał.

Monika Olejnik zapytała go o to, jak ocenia fakt, że Polacy pomimo kontrowersji towarzyszących obecnie rządzącym, po raz kolejny oddali głos na Zjednoczoną Prawicę. W odpowiedzi Olbrychski posłużył się cytatami z Norwida.

– „Jako aktor ucieknę do klasyków. Mój ukochany Norwid mawiał: jesteśmy wielkim narodem, ale żadnym społeczeństwem” – mówił.

Następnie Daniel Olbrychski zaczął obrażać wyborców, którzy popierają Zjednoczoną Prawicę w wyborach.

– „Czy mam powiedzieć, że znaczna cześć mojego ukochanego narodu jest bezdennie głupia? To już mówię własnymi słowami, nie potrzebuję cytować Norwida.”

Na sugestię prowadzącej, że takie słowa mogą być obraźliwe, aktor odparł:

– „Ja to nie mówię, wy jesteście głupi, tylko my jesteśmy niemądrzy.”

Źródło: wpolityce.pl

eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
99,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent osoby niepełnosprawnej z MEN i dyplomem za 99 zł z Centrum Rozwoju Personalnego (zamiast 200 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz