Home Kategorie Życie Sanepid przegrywa w sądzie w każdym przypadku. Wszystkie kary uchylone!
6.77K

Sanepid przegrywa w sądzie w każdym przypadku. Wszystkie kary uchylone!

Sanepid przegrywa w sądzie w każdym przypadku. Wszystkie kary uchylone!

Jeśli rozprawy dotyczące kar nakładanych przez sanepid za łamanie obostrzeń byłyby meczem, w ciągu ostatnich kilku dni wynik wyniósłby 21:0. Sąd nie ma wątpliwości: działania sanepidu są niezgodne z prawem.

Lockdown wprowadzony rozporządzeniami, a nie stanem wyjątkowym, nie ma mocy prawnej i narusza konstytucję. Mowa tutaj zarówno o restrykcjach narzuconych obywatelom, jak i zakazy działania nałożone na przedsiębiorców.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpoczął rozpatrywanie skarg na nałożone przez sanepid kary. Spraw jest ponad 100, a sędziowie w ciągu trzech dni wydali orzeczenia w 21 z nich. Wyrok zawsze był taki sam: stwierdzono nieważność decyzji.

Zaangażowanie sanepidu w kwestii kontrolowania przestrzegania nałożonych obostrzeń z jednej strony miało przestraszyć osoby chcące ignorować rozporządzenia, a z drugiej naprawić budżet kraju.

Sąd w Warszawie rozpatrzył w dniach 12 – 14 stycznia dokładnie 21 spraw dotyczących kara administracyjnych nałożonych przez sanepid. W większości przypadków dotyczyły one nieprzestrzegania obostrzeń przez indywidualne osoby. We wszystkich przypadkach stwierdzono, że brak jest podstaw do karania.

Podobnych wyroków mogą spodziewać się przedsiębiorcy, którzy otwierają swoje biznesy pomimo zakazów. WSA już orzekł, że ograniczenie wolności gospodarczej nie jest możliwe za sprawą rozporządzenia, bez wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Źródło: radiozet.pl

Do 60% zniżki na karboksyterapię
Do 60% zniżki na karboksyterapię
59,20 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na karboksyterapię w salonie Kosmetologia Estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
22
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz