Home Kategorie Ludzie Magda Gessler otwiera restaurację pomimo zakazu. „Nie możemy patrzeć, jak umiera wszystko, co kochamy”.

Magda Gessler otwiera restaurację pomimo zakazu. „Nie możemy patrzeć, jak umiera wszystko, co kochamy”.

Magda Gessler otwiera restaurację pomimo zakazu. „Nie możemy patrzeć, jak umiera wszystko, co kochamy”.

Magda Gessler dołącza do przedsiębiorców, którzy buntują się przeciwko restrykcjom rządowym.

– „Otwieramy restaurację – zapraszamy w sobotę 16.01 od godziny 12 do Schroniska Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej” – poinformowała na Facebooku.

Coraz więcej właścicieli firm buntuje się przeciwko obostrzeniom nałożonym ze względu na epidemię i zapowiada wznowienie działalności. Niedawno na Podhalu zorganizowano akcję „Góralskie Veto”. Buntują się też przedsiębiorcy z branż gastronomicznej i hotelarskiej z różnych części kraju. W sieci znajdziemy też interaktywną mapę działających firm.

Do zbuntowanych przedsiębiorców dołączyła również Magda Gessler. Znana restauratorka zapowiedziała otwarcie swojego lokalu Schronisko Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej.

– „Długo debatowaliśmy, ale postanowione… #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego!

Będziemy przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i reguł sanitarnych. Zapraszamy w sobotę od godziny 12:00. #otwieraMY #działaMY #wspieraMY. Czynne codziennie od 12 do 22.” – napisała restauratorka na Facebooku.

Zbuntowani przedsiębiorcy muszą liczyć się jednak z konsekwencjami swojego działania. Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, policjanci i sanepid będą sprawdzać, kto zapowiada wznowienie działalności wbrew zakazom. Służby miały otrzymać polecenia, aby akcja kontrolowania i karania przybrała postać akcji masowej. Rozpocznie się ona od poniedziałku.

RMF FM donosi też, że firma, która dostanie mandat, będzie wykluczona z otrzymywania pomocy państwowej np. w ramach tarczy finansowej.

Źródło: fakt.pl

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
Oferta zakończona!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz