Home Kategorie News Chiny. Wykryto COVID-19 w lodach. Testy potwierdziły zakażenie!

Chiny. Wykryto COVID-19 w lodach. Testy potwierdziły zakażenie!

Chiny. Wykryto COVID-19 w lodach. Testy potwierdziły zakażenie!

Władze miasta Tiencin w Chinach starają się zlokalizować osoby, które w ostatnim czasie kupiły lody wyprodukowane przez Tianjin Daqiaodao Food Company.Przeprowadzono testy , które potwierdziły obecność koronawirusa w partii deseru. Eksperci uspokajają, że nie ma powodów do paniki.

Lody zostały wyprodukowane przez firmę Tianjin Daqiaodao Food Company, gdzie 1662 pracowników zostało przetestowanych na obecność koronawirusa w czwartek i poddanych kwarantannie. Spośród nich 700 osób otrzymało negatywny wynik testu. Wyniki dla pozostałych nie zostały jeszcze potwierdzone.Partia lodów została przetestowana na obecność COVID-19 trzykrotnie – każda próbka dała wynik pozytywny. W rezultacie wszystkie wytworzone przez firmę produkty zostały zapieczętowane i wysłane do miejskiego centrum kontroli epidemicznej.

Wszyscy, którzy kupili skażone lody proszeni są o kontakt ze służbami sanitarnymi.

– “Prawdopodobnie nie musimy panikować, że każde opakowanie lodów nagle zostanie skażone koronawirusem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to związane z problemem związanym z higieną w fabryce “- poinformował Dr Stephen Griffin, wirusolog z Uniwersytetu w Leeds w Wielkiej Brytanii.

 – “Epidemiolodzy podejrzewają, że wirus przetrwał w lodach przez niską temperaturę w chłodniach. Prawdopodobnie produkty miały kontakt z pracownikiem chorującym na Covid-19.Służby ujawniły również, że lody powstają z mleka w proszku importowanego z Nowej Zelandii oraz serwatki importowanej z Ukrainy” – poinformował Polsat News.
“Oczywiście każdy poziom skażenia jest nieakceptowalny i jest powodem do zmartwień, ale zakażenie może wynikać przez problem z zakładem produkcyjnym i utrzymaniem higieny w miejscu pracy” – przekazał stacji Sky News dr Griffin. – “Myślę, że to jednorazowa sytuacja ” – dodał Stephen Griffin

Władze w Tianjin zarządzili dezynfekcję zakładu produkcyjnego i zaapelowali do miejscowych mieszkańców, którzy mogli kupić lody, aby zgłosili się do odpowiednich organów medycznych.

Źródła: polsatnews.pl/o2.pl/news.sky.com

 

Zooland: bilety do minizoo
Zooland: bilety do minizoo
9,99 zł
12,00 zł
Oferta zakończona!
Bilet ulgowy (9,99 zł) lub normalny (11,99 zł) do Zooland Białystok

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz